Účastníci 52. Ostravského maratonu podpoří Kola pro Afriku - Sport bez bariér - vozíčkář a informace: Magazín Vozka - o životě a pro život na vozíku - časopis

Sport bez bariér

Účastníci 52. Ostravského maratonu podpoří Kola pro Afriku

17. září 2013, 22.56 | Ostrava (Richard Gazda, red)
Nezisková organizace Kola pro Afriku o.p.s., která podporuje děti v Gambii v jejich cestě za vzděláním, navázala spolupráci s hlavním pořadatelem 52. Ostravského maratonu – Maratonským klubem Seitl Ostrava. Účastníci maratonu zaplacením startovného podpoří gambijské děti a získají malý dárek.

 

Školy jsou pro některé z gambijských dětí často nedostupné kvůli vzdálenosti od jejich domovů. Tu jim pomáhají zdolávat kola od dárců z ČR, která organizace Kola pro Afriku (KPA) vybírá a do Gambie posílá. Shromáždila už 9 000 kol, které se třídí, opravují a připravují pro převoz do Gambie. V únoru 2013 byl do Gambie poslán první kontejner s 351 koly. Na podzim 2013 je plánován odvoz dalších dvou kontejnerů. Doprava každého kontejneru přijde na 100 000 Kč.

Vykládku a rozdělení kol do gambijských škol, které kola dětem předají, musí doprovázet dva zástupci KPA. Ti nejenže učí místní obyvatele a učitele škol, jak kola mají udržovat a opravovat, ale jednají také s gambijskými úřady o další podpoře činnosti KPA. 

Pro zajištění finančních nákladů přepravy kol se snaží KPA vyvíjet stále nové fundraisingové aktivity. Jednou z nich je spolupráce s hlavním pořadatelem 52. Ostravského maratonu. A tím je Maratonský klub Seitl Ostrava v osobě pana Otto Seitla (www.mkseitl.cz).

Při letošním ročníku Ostravského maratonu, který se koná v Bělském Lese v Ostravě-Zábřehu, bude v sobotu 28. 9. 2013 vyznačen i tzv. Partnerský minimaraton pro Kola pro Afriku v délce 4,2 km. Pokud se běžečtí nadšenci, lidé v seniorském věku, studenti a rodiny s dětmi rozhodnou zúčastnit této akce pouze pro radost z pohybu v lese (chůzí nebo během), mohou se přes KPA přihlásit na všechny tratě vyhlášené v rámci Ostravského maratonu. Těmi jsou klasický maraton, půlmaraton, minimaraton a štafetový závod šesti běžců na trati dlouhé 7 km. To znamená, že si každý zaběhne to, nač se cítí, a přitom podpoří KPA.  Zaplacením startovného ve výši 400 Kč a 200 Kč u studentů a lidí v seniorském věku podpoří účastníci společnost Kola pro Afriku a získají malý dárek.

Přihlásit se a zaplatit startovné mohou zájemci elektronicky přes www.kolaproafriku.cz nebo na místě startu Ostravského maratonu v čase prezentace od 7.30 do 9.30 hod ve stánku organizace Kola pro Afriku.

Za společnost Kola pro Afriku

Richard Gazda, předseda správní rady

 

 

Tématické zařazení:

 » Aktuality  » Sport bez bariér  

 » Aktuality  » Sociální služby  

 

 

Úterý, 28. května 2024

Svátek má Vilém

Reklama

Reklama

JP Servis - Přestavby vozidel
 

Krátké zprávy

 

VOZKA na sítích

 

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

 

Reklama

 

Finanční podpora

Realizaci projektu VOZKA podporuje Ministerstvo zdravotnictví České republiky

 

 

Projekt Vozka je realizován s finanční podporou: 

 

 

 

Realizaci projektu podporuje Nadace ČEZ:

 

 

VÍCE O SPONZORINGU 

 

Partnerské organizace

 UMÚN s.r.o. - Nakladatelství malířů s těles. postiž., malujících ústy a nohama, Liberec

 

 

 

 

 

 

 

 

Fakulta tělesné kultury Univerzita Palackého v Olomouci

 

 

Centrum aplikovaných pohybových aktivit FTK UP v Olomouci

 

   

 

 

  

 

   

 

  

 

Free Will o. s.  

 

  

 

VIVIDUS DYNAMIS             

  

                   

    

  Sportovní klub Ostrava (SK Ostrava)