Prázdniny nanečisto aneb Otevření Jedle světu - Sport bez bariér - vozíčkář a informace: Magazín Vozka - o životě a pro život na vozíku - časopis

Sport bez bariér

Prázdniny nanečisto aneb Otevření Jedle světu

15. června 2015, 12.28 | Praha (Pavla Vrbová, red)
Ve středu 24. 6. 2015 od 10 hodin začíná v areálu a okolí Jedličkova ústavu a škol XV. ročník sportovně společenské akce pro děti Prázdniny nanečisto. Jejím pořadatelem je Sportovní club Jedličkova ústavu Praha ve spolupráci s Nadací Jedličkova ústavu a Jedličkovým ústavem a školami.

 

Motem akce je „Otevření Jedle světu – i na vozíku se dá žít a dovádět!“. Jejím cílem je skrze zábavu propojit svět dětí bez ohledu na to, jestli mají nějaký handicap, nebo ne. Proto byli pozváni žáci z běžných základních škol, přijít ale může každý, kdo bude mít chuť vyzkoušet si netradiční sportovní disciplíny, např. slaňování vyšehradských hradeb na vozíku!

Pro účastníky je připraven soutěžní osmiboj vycházející ze sportů, kterým se věnují členové Sportovního clubu Jedličkova ústavu Praha, a také lanový program plný lezení, houpání a traverzování.

Novinkou letošní akce je „jízda“ Okolo Prahy napříč handicapy, kterou pořádá občanské sdružení Cesta za snem v čele s Heřmanem Volfem. Podstatou projektu je objetí okruhu okolo Prahy v délce cca 111 km, a to na kolech, kolečkách, koloběžkách, bruslích atd. Okruh je rozčleněn na menší části a propojen jako štafeta. V místě akce si také můžete vyzkoušet netradiční sportovní trenažery pro vozíčkáře.

Vidět můžete např. ukázku práce a techniky Hasičského záchranného sboru hl. m. Prahy, kaskadérské vystoupení skupiny Crazy Day, mobilní planetárium nebo si užít exhibiční florbalový turnaj na vozíku. Moderátorem akce bude Jiří Rejman – sportovní komentátor České televize a Radek Musílek z Jedličkova ústavu. V odpolední části bude hrát nejen k poslechu hudební skupina AdHock.

V průběhu akce bude také probíhat výtvarný workshop Amálka, malování na obličej, expozice kompenzačních pomůcek firmy Otto Bock a v kadeřnickém salonu SOU Kadeřnického (ve škole) se můžete nechat upravit dle poslední účesové módy. Chybět nebude skákací hrad, občerstvení a dárky pro soutěžící.

Hlavním partnerem akce je Životní pojištění Flexi od Pojišťovny České spořitelny.

Připravený program se uskuteční v areálu a okolí Jedličkova ústavu a škol Praha – U Jedličkova ústavu 2, Praha 4. Pořadatelé si vyhrazují právo na programové změny.

 

Program

  • 08.00   Start akce Okolo Prahy napříč handicapy

  • 10.00   Slavnostní zahájení pro žáky z JÚŠ a pozvaných ZŠ

  • 10.20   Sportovní osmiboj + doprovodný program: jízda na veslovacím trenažéru, boccia, „autoškola“ na vozíku – slalom, vrh koulí (míčkem), lukostřelba, závěsný kuželník, šipky, hody na cíl

  • 13.00   Vystoupení Hasičského záchranného sboru – vyproštění z auta, evakuace z budovy s pomocí žebříku, ukázka zásahového vozu

  • 14.00   Zahájení odpolední části – seznámení s dalším programem

  • 14.15   Pokračování osmiboje a doprovodného programu

  • 16.30   Florbalový miniturnaj na vozíku pro partnery akce

  • 17.00   Kaskadérské vystoupení motorkářů ze skupiny Crazy Day

  • 17.30   Příjezd účastníků jízdy Okolo Prahy napříč handicapy

  • 18.15   Závěr akce

 

Přílohy:

Tématické zařazení:

 » Aktuality  » Sport bez bariér  

 » Aktuality  » Kultura bez bariér  

 » Aktuality  » Volný čas  

 

 

Sobota, 4. července 2020

Svátek má Prokop

Reklama

Černá louka - Festival Život bez bariér

Reklama

Rychlý rozvoz inkontinenčních pomůcek

Reklama

Přídavné pohony KLAXON

Reklama

klikni

Reklama

 

Krátké zprávy

 

VOZKA na sítích

 

Finanční podpora

Projekt Vozka je realizován s finanční podporou:

 

Ministerstvo zdravotnictví ČR  

 

 

 

Realizaci projektu podporuje Nadace ČEZ:

 

 

VÍCE O SPONZORINGU 

 

Partnerské organizace

 

 

 

 

 

 

 

Fakulta tělesné kultury Univerzita Palackého v Olomouci

 

 

Centrum aplikovaných pohybových aktivit FTK UP v Olomouci

 

   

 

 

  

 

   

 

  

 

Free Will o. s.  

 

  

 

VIVIDUS DYNAMIS             

  

UMÚN s.r.o. - Nakladatelství malířů s těles. postiž., malujících ústy a nohama, Liberec                   

    

  Sportovní klub Ostrava (SK Ostrava)