Orienťáci budou závodit v Hrabyni - Sport bez bariér - vozíčkář a informace: Magazín Vozka - o životě a pro život na vozíku - časopis

Sport bez bariér

Orienťáci budou závodit v Hrabyni

Ilustr. foto

9. dubna 2013, 13.23 | Opava (Miloš Rychlý)(red)
Oddíl orientačního běhu TJ Opava ve spolupráci s ÚSP Hrabyně a Sportovním klubem vozíčkářů ÚSP Hrabyně pořádají ve středu 1. května v areálu ÚSP Hrabyně Orientační závod zdravotně postižených a veřejný závod v orientačním běhu pro příchozí.

 

 

Na zpevněných asfaltových nebo hliněných cestách hrabyňského areálu budou soutěžit vozíčkáři na klasické trati s pevným pořadím kontrol a intervalovým startem. Připraveny budou čtyři kategorie:

  • Mechanický vozík – sportovci se zdravotním postižením na vozících s ručním pohonem (bez asistence).

  • Ostatní zdravotně postižení – sportovci se zdravotním postižením na elektrických vozících, na vozících s asistencí nebo pěší.

  • Mládež – sportovci se zdravotním postižením školního věku.

  • Veřejný závod v orientačním běhupro příchozí. 

Prezentace bude od 9 do 10 hodin v místě centra závodu a první sportovec vystartuje v 10.30 hodin. Trasa povede v bezprostřední blízkosti centra závodu v rovinatém terénu nebo terénu s mírným převýšením. V místech převýšení budou k dispozici asistenti. Závodit se bude podle pravidel orientačního běhu s přihlédnutím k charakteru závodu. Startovné nebude vybíráno. První tři v každé kategorii budou odměněni věcnými cenami a diplomy.

 

Občerstvení zdarma, zajištění ubytování předem

Účastníci závodu v kategoriích vozíčkářů (včetně jednoho nezbytného doprovodu v závodě) budou mít bezplatně zajištěno občerstvení – nápoje v průběhu celé akce a oběd po skončení závodu. Na požádání pomohou pořadatelé se zajištěním ubytování pro vzdálené účastníky závodu, na ubytování také přispějí max. možnou částkou. Samozřejmostí jsou bezbariérové toalety v prostoru shromaždiště.

 

Další informace a přihlášky

Ředitelem závodu je Miloš Rychlý, hlavní rozhodčí Eva Kociánová a stavitelem tratí Pavel Rychlý. Podrobnější informace najdete na https://www.orientacnibeh.opava.cz/ nebo si o ně napište na . Přihlášky posílejte nejlépe do 25. 4. 2013, a to písemně na adresu: Miloš Rychlý, Hany Kvapilové 7, 746 01 Opava nebo e-mailem na   (přijetí bude zpětně potvrzeno).  Přihlásit se lze i telefonicky na čísla 737 267 770 a 553 631 232. I když pořadatelé upřednostňují přihlášky předem, příchozí se mohou přihlásit při prezentaci v den závodu. V přihlášce do kategorií Ostatní zdravotně postižení a Mládež uveďte případný zájem o poskytnutí asistence, nebo potvrďte vlastní doprovod.

Foto: Oddíl orientačního běhu TJ Opava

 

Tématické zařazení:

 » Aktuality  » Sport bez bariér  

 » Aktuality  

 

 

Sobota, 17. dubna 2021

Svátek má Rudolf

Reklama

 

Krátké zprávy

 

VOZKA na sítích

 

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

 

Finanční podpora

Projekt Vozka je realizován s finanční podporou: 

 

 

 

Realizaci projektu podporuje Nadace ČEZ:

 

 

VÍCE O SPONZORINGU 

 

Partnerské organizace

 

 

 

 

 

 

 

Fakulta tělesné kultury Univerzita Palackého v Olomouci

 

 

Centrum aplikovaných pohybových aktivit FTK UP v Olomouci

 

   

 

 

  

 

   

 

  

 

Free Will o. s.  

 

  

 

VIVIDUS DYNAMIS             

  

UMÚN s.r.o. - Nakladatelství malířů s těles. postiž., malujících ústy a nohama, Liberec                   

    

  Sportovní klub Ostrava (SK Ostrava)