Olomoucká štafeta na vozíku 2018 - Sport bez bariér - vozíčkář a informace: Magazín Vozka - o životě a pro život na vozíku - časopis

Sport bez bariér

Olomoucká štafeta na vozíku 2018

Pozvánka; zdroj: http://www.trendvozickaru.cz

24. května 2018, 15.25 | Olomouc (red)
Zveme vás na 6. ročník jedinečné 12hodinové akce, která se uskuteční v pátek 22. června 2018 v Olomouci ve Smetanových sadech u restaurace Fontána. Zahájení akce bude v 10 a ukončení ve 22 hodin.

 

 

 

 

Spolek Trend vozíčkářů Olomouc pořádá již 6. ročník sportovně společenské akce Olomoucká štafeta na vozíku, která je součástí doprovodného programu Mattoni 1/2Maratonu Olomouc 2018.

Smyslem akce je propojení široké veřejnosti se světem lidí používajících vozík k běžnému pohybu, a to formou zábavné štafety absolvované na ortopedickém vozíku.

Cílem je zapojit do jízdy co největší počet účastníků na vozíku, aby si i zdraví lidé vyzkoušeli a uvědomili, jak těžké je zdolat 250metrový úsek pomocí koleček a svých rukou.

Důležitá není rychlost zdolání trasy, ale co největší počet zapojených. Účastnit se mohou jednotlivci, skupiny, rodiny s dětmi, školy, zdraví nebo handicapovaní či sportovci. Prostě všichni, kteří mají chuť podpořit dobrou věc bez rozdílu věku a sportovní kondice. Každého, kdo bude chtít usednout na ortopedický (mezi veřejností nazývaný invalidní) vozík a projet trasu štafety, pořadatelé zapíšou do startovní listiny účastníků.

Mimo sportovního zážitku čeká všechny zúčatněné bohatý kulturní program. V 16 hodin vystoupí finalista soutěže Česko-Slovenská SuperStar 2013 Martin Šafařík, na kytaru zahraje a zazpívá zaměstnanec pořádajícího Spolku Trend vozíčkářů Olomouc Libor Geier s kolegou Broňkem Chromým a za doprovodu houslí. Vtoupí i další zajímaví hosté, kteří zpestří akci zpěvem i hudbou. V doprovodném programu se také představí olomoučtí sledge hokejisté. Celou akci bude moderovat mladý olomoucký spisovatel Jaroslav Irovský.

Přijďte si zasportovat a třeba i pokořit loňský účastnický rekord v počtu 736 jezdců! Důležité je nadšení, aby se nám podařilo štafetu absolvovat bez přerušení.

Další informace:

 

Zdroj: Spolek Trend vozíčkářů Olomouc

Olomoucká štafeta r. 2016; foto: repro https://olomoucky.denik.cz/

Tématické zařazení:

 » Aktuality  » Sport bez bariér  

 » Aktuality  » Volný čas  

 

 

Úterý, 21. srpna 2018

Svátek má Johana

Reklama

Život bez bariér, Černá louka, Ostrava

Reklama

Pompeho nemoc

Reklama

klikni

Reklama

 

Krátké zprávy

 

VOZKA na sítích

 

Reklama

Pohybové léčebné přístroje Motren

Reklama

Solift - pomůcky pro zvedání a přesun

 

 

Finanční podpora

Projekt Vozka je realizován s finanční podporou:

Ministerstvo zdravotnictví ČR  

 

    

 

         

 

 

 

Realizaci projektu podporuje Nadace ČEZ:

 

 

VÍCE O SPONZORINGU 

 

Partnerské organizace

 

 

 

Fakulta tělesné kultury Univerzita Palackého v Olomouci

 

 

Centrum aplikovaných pohybových aktivit FTK UP v Olomouci

 

   

 

 

  

 

   

 

  

 

Free Will o. s.  

 

  

 

VIVIDUS DYNAMIS             

  

UMÚN s.r.o. - Nakladatelství malířů s těles. postiž., malujících ústy a nohama, Liberec                   

    

  Sportovní klub Ostrava (SK Ostrava)