Handbikeři projeli Island - Sport bez bariér - vozíčkář a informace: Magazín Vozka - o životě a pro život na vozíku - časopis

Sport bez bariér

Handbikeři projeli Island

14. listopadu 2013, 11.10 | Praha (Jan Havel, Matěj Mikšíček, Jiří Čeloud – 3handbikes.com, red) – aktualizace
Nekonečné západy slunce, nepřátelský protivítr, technické problémy i dech beroucí vstřícnost neznámých lidí. Náročná cesta českých handbikerů dospěla do zdárného konce.

 

Při plánování takové cesty nikdy nezvládnete pomyslet na vše, někdy ani nechcete. Myslíte na krásné cesty a okouzlující výhledy. Nezatěžujete se myšlením na úseky, kterými lze projet jen obtížně, na píchlé duše nebo rozbité součástky. A už vůbec ne na fyzicky náročné každodenní přesuny a nepříjemné počasí.

Cesta tří studentů započala 7. července 2013 s jasným cílem: objet Island na handbicích. Nikdo před nimi ještě takovou cestu nenaplánoval. Jirka, Matěj a Jenda se ale nenechali odradit a do fyzicky náročné cesty dali vše, co měli.

Počasí bylo chladnější, než očekávali. Průměrných deset stupňů „vylepšoval“ chladný vítr. Někdy bylo nutné jet i 14 hodin denně. Nejobtížnější ale bylo čelit všem technickým problémům, které se při cestě udály – poruchy různých částí jejich strojů nebo ortopedického  vozíčku. A pak samozřejmě překonávání různých bariér na cestách. S tím vším si museli neobvyklí cestovatelé poradit. Naštěstí se přesvědčili, že pomocná ruka může přijít nejen od vašich blízkých či vám podobných; k vyřešení problémů tak přispěli pro kluky zcela neznámí lidé z různých koutů Islandu i Evropy.

Po 44 dnech cesta tří přátel z Dačic skončila úspěchem. Vypořádali se s každou překážkou a dokázali tak nejen handicapovaným lidem, že pokud opravdu něco chcete, stačí prostě zdolávat jednu překážku za druhou. Vlastními silami, přispěním přátel, kteří vás ponesou půl kilometru na zádech, nebo i těch, kteří vás podpoří a budou věřit, že vaše cesta je uskutečnitelná.

Je nám velkým potěšením poděkovat všem, bez kterých by naši cestu nebylo možné podniknout. Především České asociaci paraplegiků, Městu Dačice, společnostem SWIN Systems, Teleflex, DMA Praha, Sunrise Medical, Heiru, Magicam, Zdraví v gelu, HM Metal Lize vozíčkářů, HUDY sportu, Autoškole Antoňů Pavel, Hospodě Pod Betonem, lékárně Červený vrch, Biofarmě, Pavlovi Karpíškovi, Mojmírovi Vackovi, Jiřímu Semanovi, manželům Správkovým, Jiřímu Janíčkovi, Martině Jiříčkové a všem dalším, kteří přispěli na naši cestu finančně, dobrou radou nebo důvěrou v náš projekt.

Moc děkujeme a těšíme se na další společné překonávání každodenních i cestovatelských překážek.

Více informací na: www.3handbikes.com.

 

Aktuálně: Video z cesty okolo Islandu – https://www.youtube.com/watch?v=PlXGgNN35Io

 

 

Iceland 2013

Tématické zařazení:

 » Aktuality  » Sport bez bariér  

 

 

Úterý, 28. května 2024

Svátek má Vilém

Reklama

Reklama

JP Servis - Přestavby vozidel
 

Krátké zprávy

 

VOZKA na sítích

 

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

 

Reklama

 

Finanční podpora

Realizaci projektu VOZKA podporuje Ministerstvo zdravotnictví České republiky

 

 

Projekt Vozka je realizován s finanční podporou: 

 

 

 

Realizaci projektu podporuje Nadace ČEZ:

 

 

VÍCE O SPONZORINGU 

 

Partnerské organizace

 UMÚN s.r.o. - Nakladatelství malířů s těles. postiž., malujících ústy a nohama, Liberec

 

 

 

 

 

 

 

 

Fakulta tělesné kultury Univerzita Palackého v Olomouci

 

 

Centrum aplikovaných pohybových aktivit FTK UP v Olomouci

 

   

 

 

  

 

   

 

  

 

Free Will o. s.  

 

  

 

VIVIDUS DYNAMIS             

  

                   

    

  Sportovní klub Ostrava (SK Ostrava)