Generali Survival už podvanácté - Sport bez bariér - vozíčkář a informace: Magazín Vozka - o životě a pro život na vozíku - časopis

Sport bez bariér

Generali Survival už podvanácté

27. května 2013, 18.55 | Praha (Petr Kotek) (red)
Smíšené dvojice sportovců na vozíku a „choďáků“, tedy závodníků bez handicapu, vyrazí v pátek 14. června na trať 24hodinového outdoorového víceboje Generali Survival 2013 u obce Poněšice poblíž Hluboké nad Vltavou.

 

Závod je už čtvrtým rokem otevřen také pro vozíčkáře. Letos proběhne zároveň jako 1. Mistrovství České republiky vozíčkářů a sportovců bez handicapu. Právě integrace paraplegiků do soutěže nehandicapovaných je podle hlavního pořadatele Martina Pádivého stěžejní myšlenkou závodu.

„Cílem je umožnit oběma kategoriím změřit síly v několika průnikových disciplínách a dokázat tak, že handicap velmi často není problémem těla, ale nedostatkem vůle,“ vysvětluje Martin Pádivý a zároveň zdůrazňuje, že podobný projekt do loňského ročníku neměl obdoby. Loni se totiž podařilo navázat spolupráci s Univerzitou v Grenoblu – Université Joseph Fourier. Tu projekt oslovil a uspořádali tam na základě tohoto projektu podobnou akci.

 

Soutěží se ve čtyřech kategoriích

Letošní 12. ročník Generali Survival se koná u obce Poněšice poblíž Hluboké nad Vltavou v jižních Čechách – ve středisku Akademie múzických umění. Přihlásit se mohou všichni vozíčkáři a sportovci bez handicapu, kteří se nebojí sáhnout si na dno vlastních psychických i fyzických sil nebo se chtějí této výzvě jen zkusit postavit. Soutěží se ve čtyřech kategoriích podle složení dvojic: ženy, muži, smíšené dvojice a vozíčkáři s choďáky.

Závodníci absolvují noční i denní pádlování na klidné vodě, plavání v bazénu i v tekoucí vodě, náročný slalom na divoké vodě, mapování na kole i bez něj, in-line brusle, lezení po stěně a další technické disciplíny jako jsou golf, lukostřelba, slack-line, vysoké lanové překážky a další „survivaloviny“.

„Soutěžící najedou, naběhají, nastoupají, napadají a uplavou určitě přes 150 kilometrů,“ vypočítává hlavní pořadatel Martin Pádivý. Celá akce trvá tři dny. V pátek 14. června od páté hodiny odpolední proběhne prezence závodníků, poté následuje výklad tratě a dvě hodiny před půlnocí samotný závod vypukne hromadným startem na kolech a handbicích ze střediska AMU. Cíl se uzavírá v sobotu v deset večer a prolíná se se slavnostním večírkem s živou hudbou. V neděli dopoledne je pak celý závod završen slavnostním dekorováním vítězů v jednotlivých kategoriích.

 

Pořadatelé otevřeli „seznamku“ pro sportovce

Další informace včetně seznamu povinného vybavení jsou k dispozici na stránkách projektu www.generalisurvival.cz. Pořadatelé na webu otevřeli rovněž seznamku pro sportovce, kteří chtějí závodit, ale chybí jim parťák či parťačka. Podle Martina Pádivého se tímto způsobem dal loni dohromady například tým s názvem Rande naslepo, který v kategorii vozíčkářů nakonec obsadil třetí místo. „A letos již jedou Naostro,“ využil Pádivý nové jméno tohoto týmu pro slovní hříčku.

Loňského ročníku Generali Survival se zúčastnilo 30 dvojic, z nichž devět patřilo do kategorie vozíčkářů. Panovaly drsné podmínky, drtivou většinu závodu lilo jako z konve. Navzdory tomu vzdalo jen pět týmů. Česká televize natočila o soutěži dokumentární film Promáčená výzva, aneb kde mám tu řasenku.

 

 

Tématické zařazení:

 » Aktuality  » Sport bez bariér  

 » Aktuality  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

Muž, Žena

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

Neděle, 23. června 2024

Svátek má Zdeňka

Reklama

Reklama

JP Servis - Přestavby vozidel
 

Krátké zprávy

 

VOZKA na sítích

 

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

 

Reklama

 

Finanční podpora

Realizaci projektu VOZKA podporuje Ministerstvo zdravotnictví České republiky

 

 

Projekt Vozka je realizován s finanční podporou: 

 

 

 

Realizaci projektu podporuje Nadace ČEZ:

 

 

VÍCE O SPONZORINGU 

 

Partnerské organizace

 UMÚN s.r.o. - Nakladatelství malířů s těles. postiž., malujících ústy a nohama, Liberec

 

 

 

 

 

 

 

 

Fakulta tělesné kultury Univerzita Palackého v Olomouci

 

 

Centrum aplikovaných pohybových aktivit FTK UP v Olomouci

 

   

 

 

  

 

   

 

  

 

Free Will o. s.  

 

  

 

VIVIDUS DYNAMIS             

  

                   

    

  Sportovní klub Ostrava (SK Ostrava)