Desáty ročník Olomoucké štafety na vozíku spojí na jedné trati dva světy - Sport bez bariér - vozíčkář a informace: Magazín Vozka - o životě a pro život na vozíku - časopis

Sport bez bariér

Desáty ročník Olomoucké štafety na vozíku spojí na jedné trati dva světy

3. června 2022, 13.10 | Olomouc (Milan Papežík)
Tradiční Olomoucká štafeta na vozíku se vrací v podobě svého jubilejního 10. ročníku, který proběhne v pátek 17. června od 10 do 22 hodin v Rudolfově aleji na Výstavišti Flora Olomouc. Během dvanáctihodinové sportovně-kulturně-osvětové akce čeká Olomoučany spousta zábavy pro celou rodinu a chybět nebude ani pestrý hudební program.

 

Kultovní akce pořádaná Spolkem Trend vozíčkářů se po dvouleté „půlmaratonové pauze“ opět odehraje v předvečer Mattoni 1/2Maratonu Olomouc a opět spojí na jedné trati svět handicapovaných osob se světem zdravých lidí. „Cílem Olomoucké štafety na vozíku je přiblížit široké veřejnosti problematiku osob s tělesným handicapem. Každý, kdo absolvuje naši trať, si může vyzkoušet, jaký je pohled na svět z mechanického vozíku a jaká námaha a obtíže jsou s jízdou spojeny. Jedna trať, dva světy…, to je letošní velice výstižný slogan naší akce,“ vysvětlil ředitel Spolku Tomáš Zrnka. 

„Každoročně mezi nás zavítá několik školních tříd, zaměstnanci a firmy z řad našich podporovatelů nebo například zaměstnanci Olomouckého kraje. Letos přicházíme také se speciální výzvou pro kolektivy a firmy, aby jejich členové nebo zaměstnanci přišli alespoň na chvíli mezi nás a vyzkoušeli si jízdu na vozíku. Mohou tak přijít třeba v trikách s logem své firmy a reprezentovat ji navenek,“ doplnil Zrnka.

Během dvanáctihodinového programu nabídnou pořadatelé spoustu workshopů a úkolů pro školy a rodiny s dětmi, veřejnost si mimo jízdy na vozíku bude moci vyzkoušet i jiné sporty pro handicapované spoluobčany jako jsou například sledge hokej nebo boccia. Připraven bude také slackline workshop (chůze po lajně – pozn. red.) s instruktorem a ballance boardy (balanční desky – pozn. red.). „V rámci kulturního programu se můžete těšit na žonglérskou show Cirkusu Levitare a hned na 5 koncertů. Se svými rock'n'rollovými hity z celého světa vystoupí oblíbená olomoucká kapela Isbina. Opět za námi přijedou kluci z kapely Minami s jejich autorskými pop-rockovými songy. Zavítá mezi nás také opravdová SuperStar, vítěz prestižní hudební soutěže Zbyněk Drda. Večer pak vystoupí všestranný umělec a zpěvák Richard Pachman a hudební program završí oblíbená kapela Stracené Ráj,“ láká na akci PR manager a produkční Štafety Milan Papežík. “

„Na startu nás také navštíví řada známých osobnosti z regionu. Loni byl jednoznačným rekordmanem šéfkuchař Roman Paulus, který projel trať v absolutně nejkratším čase a prohlásil, že je celý život zvyklý pracovat v kuchyni rukama, a proto je má silné,“ dodává Papežík. Registrace je zdarma a akce se koná za každého počasí.

Tématické zařazení:

 » Aktuality  » Sport bez bariér  

 » Aktuality  » Kultura bez bariér  

 » Aktuality  » Volný čas  

 

 

Úterý, 28. května 2024

Svátek má Vilém

Reklama

Reklama

JP Servis - Přestavby vozidel
 

Krátké zprávy

 

VOZKA na sítích

 

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

 

Reklama

 

Finanční podpora

Realizaci projektu VOZKA podporuje Ministerstvo zdravotnictví České republiky

 

 

Projekt Vozka je realizován s finanční podporou: 

 

 

 

Realizaci projektu podporuje Nadace ČEZ:

 

 

VÍCE O SPONZORINGU 

 

Partnerské organizace

 UMÚN s.r.o. - Nakladatelství malířů s těles. postiž., malujících ústy a nohama, Liberec

 

 

 

 

 

 

 

 

Fakulta tělesné kultury Univerzita Palackého v Olomouci

 

 

Centrum aplikovaných pohybových aktivit FTK UP v Olomouci

 

   

 

 

  

 

   

 

  

 

Free Will o. s.  

 

  

 

VIVIDUS DYNAMIS             

  

                   

    

  Sportovní klub Ostrava (SK Ostrava)