Zpět do aktivního života, vyzývá Brňany Liga vozíčkářů - Sociální služby - vozíčkář a informace: Magazín Vozka - o životě a pro život na vozíku - časopis

Sociální služby

Zpět do aktivního života, vyzývá Brňany Liga vozíčkářů

1. září 2014, 13.59 | Brno (Aneta Vidurová, red)
Liga se obrací s touto výzvou především na lidi, které potkala mozková příhoda, měli úraz nebo jim ztěžuje život jiná zdravotní komplikace. Centrum denních služeb při Lize vozíčkářů nabízí klientům nové bezbariérové prostory, individuální přístup nebo navazující služby, které je posunou směrem k opětovnému získání samostatnosti i zaměstnání.

 

„Podporujeme hlavně takové lidi, které úraz, mozková příhoda či dlouhodobá nemoc vyřadila z běžného života a chtějí se pomocí intenzivní práce a rehabilitace posunout dopředu,“ říká Hana Svobodová, vedoucí centra denních služeb.

Co na klienty v ulici Bzenecká na brněnských Vinohradech čeká? „Nacvičíme si například, jak vařit, nakupovat, pohybovat se v prostoru a starat se o osobní hygienu. Ve skupině budeme hodně konverzovat, naučíme se navazovat vztahy a zlepšíme motoriku. S tou bývá po nemocích či úrazech velký problém,“ sdělila Svobodová.

„Aby člověk se zdravotními komplikacemi mohl žít aktivně, musí se zorientovat ve svých možnostech, právech, musí znát typy bezbariérového bydlení, musí umět oslovit nadace a sponzory a umět komunikovat s úřady i se zaměstnavateli. S tím vším umíme pomoci i v terénu,“ podotkla Hana Duchoňová, vedoucí služby sociální rehabilitace.

Podmínkou pro přijetí mezi klienty není rozhodně ortopedický vozík. „Jsme tu pro lidi s různými zdravotními komplikacemi, které dokážeme nasměrovat k samostatnému životu tak, jak potřebují právě oni s tou či onou diagnózou,“ dodala Duchoňová.

Pro ty, kdo by chtěli službu využít, je zde od září možnost vyzkoušet si jeden den pobytu v Centru zdarma. Více informací poskytnou zájemcům pracovníci Centra buď 5. září na Dni otevřených dveří (to vše ve spojení s garden party Vinohradské vozíkohraní) nebo v pracovní dny na tel.: 777 010 335 nebo na e-mailu .

 

Tématické zařazení:

 » Aktuality  » Sociální služby  

 

 

Úterý, 28. května 2024

Svátek má Vilém

Reklama

Reklama

JP Servis - Přestavby vozidel
 

Krátké zprávy

 

VOZKA na sítích

 

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

 

Reklama

 

Finanční podpora

Realizaci projektu VOZKA podporuje Ministerstvo zdravotnictví České republiky

 

 

Projekt Vozka je realizován s finanční podporou: 

 

 

 

Realizaci projektu podporuje Nadace ČEZ:

 

 

VÍCE O SPONZORINGU 

 

Partnerské organizace

 UMÚN s.r.o. - Nakladatelství malířů s těles. postiž., malujících ústy a nohama, Liberec

 

 

 

 

 

 

 

 

Fakulta tělesné kultury Univerzita Palackého v Olomouci

 

 

Centrum aplikovaných pohybových aktivit FTK UP v Olomouci

 

   

 

 

  

 

   

 

  

 

Free Will o. s.  

 

  

 

VIVIDUS DYNAMIS             

  

                   

    

  Sportovní klub Ostrava (SK Ostrava)