RoSa oslaví roční narozeniny a nabídne odlehčovací službu „Senior hotel“ - Sociální služby - vozíčkář a informace: Magazín Vozka - o životě a pro život na vozíku - časopis

Sociální služby

RoSa oslaví roční narozeniny a nabídne odlehčovací službu „Senior hotel“

17. února 2016, 12.48 | Praha (Hana Tietze)
Dům seniorů RoSa v pražských Kobylisích rozšíří ke svým prvním narozeninám služby. Připravuje projekt „Senior hotel“ pro lidi, kteří se dlouhodobě starají o seniory a potřebují je na několik dnů opustit. Služba tak může pomoci rodinám, které plánují dovolenou, nebo jedincům, kteří musí odjet za prací či si jen potřebují odpočinout.

 

Služba „Senior hotel“ je určena komukoli, kdo věnuje většinu svého času nebo dokonce celý den péči o svého staršího příbuzného. Zájemci tak mohou své rodiče či prarodiče nechat na omezenou dobu v domě pro seniory a ti zde získají plnou péči a pravidelný dozor. Nemusí se tak obávat, že se jim během jejich nepřítomnosti něco stane. „Rodiny, které na sebe vzaly to břímě a starají se o své příbuzné doma 24 hodin denně, vlastně nemohou se svou činností přestat. Ale i každý běžný zaměstnanec má právo na dovolenou, a to ani nepracuje nonstop. Služba umožní rodinám i jedincům žít také svůj soukromý život, a to bez výčitek a strachu o své blízké,“ vysvětluje Anna Ježková z domu seniorů Rezidence RoSa princip projektu „Senior hotel“.

Zaměstnanci RoSy již v těchto dnech připravují první byt, který by měl sloužit pro pro tento projekt. Jde o bytovou jednotku s bezbariérovým řešením, zdravotní polohovací postelí a s plným vybavením, které může využít jakkoli náročný obyvatel. Za péči i ubytování zaplatí rodina seniora od 110 korun na hodinu až po necelé tři tisíce korun za 24 hodin péče, a to podle stupně jeho závislosti na jiné osobě. „Chceme, aby se i člověk, který u nás stráví třeba týden, cítil jako doma. Pokud mu to stav umožní, může se zapojit do aktivit našeho centra, navštěvovat společné prostory a využít plnohodnotně svůj čas v příjemném prostředí mezi svými vrstevníky,“ upřesňuje Anna Ježková.

Centrum a dům seniorů Rezidence Rosa otevřel své brány před rokem. Dnes už nabízí pouze poslední byty. Obývají ho senioři i mladší klienti, kteří jsou odkázaní na částečnou péči. Jde o aktivní lidi, kteří chtějí mít na dosah služby a zdravotní personál s péčí 24 hodin denně. Kromě toho je v Centru RoSa denně čeká zajímavý program, který pravidelně zapojuje rodinné příslušníky i veřejnost. Nechybí v něm mimo jiné vzdělávací programy, zdravotní cvičení, poradenství pro seniory i tvůrčí dílny.

  • Více informací najdete na www.rezidencerosa.cz
  • Kontakt pro bližší informace:
    • Hana Tietze, mediální zástupce, mobil: 602 168 014, e-mail:
    • zelená linka 800 800 750

 

Partneři projektu: Chytrá péče, tísňové tlačítko; Centrum Seňorina, sociální a odlehčovací služby; Diakonie, sociální služby; Život 90, nadace pomáhající seniorům.

 

 

Zdroj: TZ Dům seniorů RoSa

Tématické zařazení:

 » Aktuality  » Bydlení bez bariér  

 » Aktuality  » Sociální služby  

 

 

Neděle, 26. května 2024

Svátek má Filip

Reklama

Reklama

JP Servis - Přestavby vozidel
 

Krátké zprávy

 

VOZKA na sítích

 

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

 

Reklama

 

Finanční podpora

Realizaci projektu VOZKA podporuje Ministerstvo zdravotnictví České republiky

 

 

Projekt Vozka je realizován s finanční podporou: 

 

 

 

Realizaci projektu podporuje Nadace ČEZ:

 

 

VÍCE O SPONZORINGU 

 

Partnerské organizace

 UMÚN s.r.o. - Nakladatelství malířů s těles. postiž., malujících ústy a nohama, Liberec

 

 

 

 

 

 

 

 

Fakulta tělesné kultury Univerzita Palackého v Olomouci

 

 

Centrum aplikovaných pohybových aktivit FTK UP v Olomouci

 

   

 

 

  

 

   

 

  

 

Free Will o. s.  

 

  

 

VIVIDUS DYNAMIS             

  

                   

    

  Sportovní klub Ostrava (SK Ostrava)