REHAPROTEX 2013 - Sociální služby - vozíčkář a informace: Magazín Vozka - o životě a pro život na vozíku - časopis

Sociální služby

REHAPROTEX 2013

Foto: Veletrhy Brno, a.s.

4. května 2013, 12.08 | Brno (Markéta Kamenická, Veletrhy Brno)
Od úterý 14. května do pátku 17. května se na brněnském výstavišti uskuteční veletrhy Medical Fair Brno a REHAPROTEX. Na návštěvníky zde čekají zajímavé novinky z oblasti zdravotní, rehabilitační a sociální péče a také nabídka poprvé cíleně zaměřená na seniory.

 

Veletrh REHAPROTEX poskytuje příležitost seznámit se na jediném místě se zajímavými výrobky z tuzemska i zahraničí a porovnat jejich nabídku. Zejména pro uživatele kompenzačních, protetických, ortopedických a rehabilitačních pomůcek je to tradiční místo výběru potřebného sortimentu, ale i příležitost k setkání se známými, přáteli nebo k navázání nových kontaktů.

Novinkou letošního ročníku veletrhů je Centrum mobility zaměřené na péči o osoby s omezeným pohybem. Součástí tohoto projektu je poradenské centrum i vzorový byt ideálně vybavený přístroji a pomůckami, které usnadňují život lidem s pohybovými problémy.

Poprvé bude k dispozici dětský koutek. Své služby zde představí Poradna rané péče Dorea. Poradkyně předvedou dětem a jejich rodičům speciální hračky pro rozvoj myšlení i motoriky a také vhodné výukové aplikace pro tablety. Součástí bude také prezentace celonárodního on-line projektu Spokojené děti, který je určen rodinám starajícím se o zdravotně znevýhodněné děti. Nejen děti s handicapem si mohou vyzkoušet Terapii golfem. Dětský koutek bude v provozu zdarma po celou dobu konání veletrhu.

Nabídku opět rozšíří prodejní centrum – prezentace nestátních neziskových humanitárních organizací, kde si návštěvníci mohou vybrat některý z originálních výrobků chráněných dílen. Jde o tradiční a vyhledávanou součást veletrhu, která slouží k podpoře neziskových organizací.

 

Péče o zdraví

Velká pozornost bude věnována otázkám zdravého životního stylu. Po celou dobu konání veletrhu, tj. od úterý 14. května do pátku 17. května, bude návštěvníkům k dispozici „Fórum pro zdraví – zdravý životní styl“, které připravuje Státní zdravotní ústav. Zde je možné s odborníky konzultovat mj. osobní stravovací zvyklosti, vhodné pohybové aktivity, možnosti prevence infekčních i civilizačních chorob a mnohé další otázky. Opět se otevře Komplexní centrum péče o nohu s nabídkou odborné podiatrické péče. Mezi vystavovateli nechybí například společnost Pedikom s unikátním maďarským systémem, který spojuje počítačové vyšetření chodidel podoskopem s odborně řízenou výrobou individuálních korekčních vložek.

 

Praktické informace pro návštěvníky

Brány výstaviště budou pro návštěvníky otevřeny od úterý 14. května do čtvrtka 16. května vždy od 10 do 17 hodin, v pátek 17. května pouze do 15 hodin. Pro vstup do veletržního areálu slouží hlavní brána. Pro vjezd je určena brána č. 4, kde je umístěna pokladna.Vozidla označená symbolem „Zdravotně postižená osoba“ mají vjezd zdarma.

Pro návštěvníky je připraven systém elektronické předregistrace, která je přístupná na webových stránkách veletrhů. Na jejím základě si budou moci zakoupit zlevněnou vstupenku na veletrh.

Řadu dalších informací o veletrzích najdete na www.rehaprotex.cz 

 

Zdroj: Veletrhy Brno, a.s.

Tématické zařazení:

 » Aktuality  » Kompenzační prostředky  

 » Aktuality  

 » Aktuality  » Sociální služby  

 

 

Neděle, 26. května 2024

Svátek má Filip

Reklama

Reklama

JP Servis - Přestavby vozidel
 

Krátké zprávy

 

VOZKA na sítích

 

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

 

Reklama

 

Finanční podpora

Realizaci projektu VOZKA podporuje Ministerstvo zdravotnictví České republiky

 

 

Projekt Vozka je realizován s finanční podporou: 

 

 

 

Realizaci projektu podporuje Nadace ČEZ:

 

 

VÍCE O SPONZORINGU 

 

Partnerské organizace

 UMÚN s.r.o. - Nakladatelství malířů s těles. postiž., malujících ústy a nohama, Liberec

 

 

 

 

 

 

 

 

Fakulta tělesné kultury Univerzita Palackého v Olomouci

 

 

Centrum aplikovaných pohybových aktivit FTK UP v Olomouci

 

   

 

 

  

 

   

 

  

 

Free Will o. s.  

 

  

 

VIVIDUS DYNAMIS             

  

                   

    

  Sportovní klub Ostrava (SK Ostrava)