Nadace OKD oslavila 25. ledna 10 let svého působení - Sociální služby - vozíčkář a informace: Magazín Vozka - o životě a pro život na vozíku - časopis

Sociální služby

Nadace OKD oslavila 25. ledna 10 let svého působení

Ilustrace: https://www.facebook.com/NadaceOKD

29. ledna 2018, 17.57 | Karviná (Karolína Preisingerová), (dz)
Nadace OKD je jednou z největších firemních nadací se sídlem v Moravskoslezském kraji. V žebříčku Top 25 firemních nadací a fondů v Česku si zasloužila 11 pozici. Ročně rozdělí v průměru 10 milionů korun. Tyto prostředky rozděluje zpravidla prostřednictvím grantových programů Pro region a Srdcovka. Za dobu svého fungování podpořila celkem 2 305 projektů částkou přesahujících 312 milionů korun.

 

V letošním roce čeká nadaci vstup do nového desetiletí. Je zkušenější a stala se pro mnoho organizací významným finančním partnerem nejen v kraji.

„Nastartovali jsme spoustu myšlenek, které si nyní žijí už vlastním živostem. Neziskové organizace nám dávají důvod, aby nadace stále zachovala svůj cíl,“ sdělila Karolína Preisingerová, ředitelka Nadace OKD.

Nadaci OKD založila firma OKD, a.s., společnost s dlouholetou tradicí a silnou vazbou na region. Chtěla přinést novou perspektivu a především světové standardy obvyklé v mezinárodním podnikatelském prostředí. Od nadace očekávala, že prostředky získané od jednotlivých dárců svědomitě, systematicky a nanejvýš transparentně rozdělí ve prospěch těch nejlepších projektů a mezi ty, kteří to nejvíc potřebují. Tento cíl nadace stále plní a neupustí od něj ani v budoucnu.

I přesto, že černouhelný sektor prochází těžkým obdobím a tomu logicky odpovídají omezené možnosti hlavního dárce, těžařské společnosti OKD, zůstává Nadace OKD největší soukromou nadací v regionu. „Je to možné díky odpovědnému hospodaření v lepších časech, kdy jsme uspořili dostatek prostředků, a můžeme tak pokračovat v podpoře regionu,“ dodává Karolína Preisingerová.

„Při organizování celého výročí jsme vycházeli z podstaty celé nadace a tou je vzájemná spolupráce a téměř rodinné vztahy s námi podpořenými organizacemi. Cílem je tedy nejen oslavit 10 let, ale předně poděkovat všem, bez kterých by dnes nadace nebyla tím čím je,“ řekla administrátorka programu Kateřina Tůmová Blablová.

 

Kontakt na Nadaci OKD:

 

Zdroj: Nadace OKD

Tématické zařazení:

 » Aktuality  » Sociální služby  

 

 

Úterý, 21. srpna 2018

Svátek má Johana

Reklama

Život bez bariér, Černá louka, Ostrava

Reklama

Pompeho nemoc

Reklama

klikni

Reklama

 

Krátké zprávy

 

VOZKA na sítích

 

Reklama

Pohybové léčebné přístroje Motren

Reklama

Solift - pomůcky pro zvedání a přesun

 

 

Finanční podpora

Projekt Vozka je realizován s finanční podporou:

Ministerstvo zdravotnictví ČR  

 

    

 

         

 

 

 

Realizaci projektu podporuje Nadace ČEZ:

 

 

VÍCE O SPONZORINGU 

 

Partnerské organizace

 

 

 

Fakulta tělesné kultury Univerzita Palackého v Olomouci

 

 

Centrum aplikovaných pohybových aktivit FTK UP v Olomouci

 

   

 

 

  

 

   

 

  

 

Free Will o. s.  

 

  

 

VIVIDUS DYNAMIS             

  

UMÚN s.r.o. - Nakladatelství malířů s těles. postiž., malujících ústy a nohama, Liberec                   

    

  Sportovní klub Ostrava (SK Ostrava)