Klece autismus nevyřeší – pozvánka na unikátní představení divadelního spolku Dr.amAS a konferenci - Sociální služby - vozíčkář a informace: Magazín Vozka - o životě a pro život na vozíku - časopis

Sociální služby

Klece autismus nevyřeší – pozvánka na unikátní představení divadelního spolku Dr.amAS a konferenci

13. září 2019, 11.12 | Ostrava (Vendula Pěluchová, Mikasa)
Organizace Mikasa již 10. rokem pomáhá lidem s autismem a těžkým mentálním postižením najít cestu ke štěstí. Své výroční narozeniny oslaví benefičním divadelním představením a konferencí pro odborníky i širokou veřejnost. Jste zváni.

 

 

  

 

10. výročí Mikasy pod titulem „Klece autismus nevyřeší“

Ostravská organizace MIKASA z.s. své služby odborně poskytuje prostřednictvím průvodcovství rodin s autistickými dětmi, sociální rehabilitace, denního stacionáře, aktivizačních a motivačních programů pro autisty, vzdělávání a osvěty a v neposlední řadě prostřednictvím terapeutických rodičovských skupin.

Během 10 let ušla Mikasa obrovský kus cesty, na které se stala opravdovým odborníkem. Buďte součástí jejích oslav 10. narozenin.

 

Unikátní divadelní představení

Již 18. října můžete shlédnout dvě unikátní divadelní představení, které odehrají autističtí herci divadelního spolku Dr.amAS (založen při Národním ústavu pro autismus). Představení se budou konat v Kulturním centru Cooltour na Černé louce 3188 v Moravské Ostravě. 

  • První představení Sněhen je autorská inscenace na námět Petra, herce s poruchou autistického spektra, jehož neobvyklou zálibou je kalendář, data narození a svátky. Sněhen je třináctým měsícem v kalendáři. Tento měsíc mezi lednem a únorem je plný podivných mezinárodních dnů, které se přímo vážou na Petrův život a většinou odrážejí nesplněná přání a zákazy, a svátek v něm mají ti, kteří v běžném kalendáři nejsou.
  • V druhém představení Teď mluvím já sedm herců vypráví sedm historek, kdy každá je jiná – stejně jako je rozpětí poruchy autistického spektra, se kterou žijí.

Zakoupením vstupenky na tato nevídaná představení zároveň přispějete na fungování organizace Mikasa. Vstupenky je možné zakoupit na portále www.darujme.cz/projekt/1202129. Základní cena je 300 Kč, ovšem je jen na vás, zda si zvolíte vyšší částku. Výtěžek z prodeje bude určen na aktivity neziskové organizace.

 

Konference nejen pro odborníky

Dne 8. listopadu Mikasa přivítá odborníky i širokou veřejnost v aule a učebnách Lékařské fakulty Ostravské univerzity na konferenci s názvem „Klece autismus nevyřeší“, která se koná za podpory Magistrátu města Ostravy, Moravskoslezského kraje a nadačního fondu Residomo. V rámci několika bloků budou řešeny metody a techniky v práci s lidmi s autismem a mentálním postižením, kulturní porozumění autismu, sexualita a vztahové vzdělávání, klíčování problémového chování prostřednictvím prvků KBT a na závěr také metody a techniky práce s rodinou s dítětem s autismem.

Ať už jste rodičem autistického dítěte, máte ve svém okolí osobu trpící tímto „postižením“, nebo vás tato oblast zajímá, můžete na konferenci využít přítomnosti několika odborníků, kteří vám zodpoví vaše dotazy.

 

Přijměte pozvání organizace Mikasa na tyto dvě výjimečné události. Veškeré bližší informace můžete sledovat na Facebooku nebo webu www.mikasazs.cz/vyroci.

 

 

Mikasa - pozvánka na divadelní představení

Mikasa - pozvánka na konferenci

Tématické zařazení:

 » Aktuality  » Sociální služby  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

Neděle, 26. května 2024

Svátek má Filip

Reklama

Reklama

JP Servis - Přestavby vozidel
 

Krátké zprávy

 

VOZKA na sítích

 

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

 

Reklama

 

Finanční podpora

Realizaci projektu VOZKA podporuje Ministerstvo zdravotnictví České republiky

 

 

Projekt Vozka je realizován s finanční podporou: 

 

 

 

Realizaci projektu podporuje Nadace ČEZ:

 

 

VÍCE O SPONZORINGU 

 

Partnerské organizace

 UMÚN s.r.o. - Nakladatelství malířů s těles. postiž., malujících ústy a nohama, Liberec

 

 

 

 

 

 

 

 

Fakulta tělesné kultury Univerzita Palackého v Olomouci

 

 

Centrum aplikovaných pohybových aktivit FTK UP v Olomouci

 

   

 

 

  

 

   

 

  

 

Free Will o. s.  

 

  

 

VIVIDUS DYNAMIS             

  

                   

    

  Sportovní klub Ostrava (SK Ostrava)