Evropské dny handicapu v Ostravě. Výzva k nominaci na ocenění Křišťálový kamínek - Sociální služby - vozíčkář a informace: Magazín Vozka - o životě a pro život na vozíku - časopis

Sociální služby

Evropské dny handicapu v Ostravě. Výzva k nominaci na ocenění Křišťálový kamínek

11. září 2022, 18.55 | Ostrava (Olga Rosenbergerová), (red)
Příprava v Evropě ojedinělého projektu s názvem Evropské dny handicapu (EDH) vstupuje do finálové fáze. Tato mezinárodní akce se výrazně propsala do programu významných počinů města Ostravy a Moravskoslezského kraje. Letošní už 30. ročník EDH se bude konat od 4. do 6. října. Součástí bude i předání ocenění Křišťálový kamínek. Nominaci na něj zasílejte do 16. 9.

 

Hlavním posláním Evropských dnů handicapu je výměna zkušeností našich i zahraničních odborníků s cílem zlepšit životní podmínky osob s handicapem. Tato mezinárodní akce také přispívá ke zvýšení informovanosti veřejnosti o aktivitách organizací, které se věnují práci s handicapovanými, čímž velmi účinně napomáhá překonávat bariéry mezi zdravou a znevýhodněnou populací.

Výstupy z odborné části Evropských dnů handicapu jsou využívány pro zlepšování služeb poskytovaných znevýhodněným osobám nejen v ostravském regionu.

Evropské dny handicapu v Ostravě pořádá Asociace TRIGON, o.p.s. a hlavním partnerem je Evropská síť proti chudobě a sociálnímu vyloučení v ČR. Projekt je realizován s finanční podporou statutárního města Ostravy a spolufinancován z rozpočtu Moravskoslezského kraje a Ministerstva práce a sociálních věcí ČR.

 

Stručný program:

 • V úterý 4. října 2022 se uskuteční v Multifunkční aule GONG v areálu Dolních Vítkovic mezinárodní multioborová konference s názvem Vzdělávání a sociální politika v kontextu faktorů ovlivňujících kvalitu života znevýhodněných skupin. Debata o cílech, příležitostech a proměnách české společnosti včetně sdílení stávajících zkušeností a příkladů dobré praxe v oblastech školství, rodiny, bydlení a práce.

 • Téhož dne večer předáme na slavnostním večeru již pošestnácté prestižní ocenění Křišťálový kamínek. Poděkujeme jednotlivcům i organizacím za jejich osobní a pracovní nasazení a záslužné aktivity ve prospěch osob s handicapem. Zvláště v dnešní době je naším záměrem upozornit na pozitivní vzory ve společnosti a poukázat na to, že nejsme k dobrým, laskavým a častokrát i nezištným činům lhostejní. Až do 16. září přijímáme nominace na ocenění,“ říká Olga Rosenbergerová, ředitelka pořádající Asociace TRIGON.

 • Ve středu 5. října na konferenci navážou odborné panely Dostupné bydlení a Práce, která se vyplatí? (make work pay).

  • První z nich se bude konat od 9 hodin v zasedacím sále Zastupitelstva Moravskoslezského kraje

  • a druhý od 13 hodin v aule fakulty sociálních studií Ostravské univerzity. „Během odborného programu EDH, který je letos zaměřen zejména na osoby s duševním onemocněním, mohou účastníci klást dotazy, diskutovat a také se nechat inspirovat zkušenostmi českých i zahraničních odborníků,“ dodává O. Rosenbergerová.

 • Ani letos nebudou na EDH chybět tradiční vědomostní soutěž Co víš o EU? a výtvarná soutěž pro talentované kreslíře či malíře. Na autory nejzdařilejších prací na téma Dělání všechny smutky zahání čeká slavnostní dopoledne s předáním věcných cen.
 • Doprovodný program 30. ročníku EDH 2022 v Ostravě doplní jedna specialita, a to křest charitativního kalendáře k „desátým narozeninám“ Mléčného baru NAPROTI – sociálního podniku v centru Ostravy, kde nacházejí pracovní příležitosti lidé s handicapem.

 

Informace pro účastníky:

 • Všechny akce ostravských Evropských dnů handicapu 2022 jsou veřejně přístupné.
 • Pro účast na konferenci 4. října a odborných panelech 5. října je potřeba zaslat přihlášku, kterou naleznete na webu EDH pod jednotlivými akcemi.
 • Vstupenky na slavnostní večer Křišťálový kamínek lze objednat na tel. čísle 724 360 555 nebo prostřednictvím e-mailu: .
 • Bližší informace o ostravských Evropských dnech handicapu 2022 naleznete na https://edhostrava.cz/.

 

Přílohy:

Tématické zařazení:

 » Aktuality  » Sociální služby  

 » Aktuality  » Kultura bez bariér  

 

 

Úterý, 23. července 2024

Svátek má Libor

Reklama

JP Servis - Přestavby vozidel
 

Krátké zprávy

 

VOZKA na sítích

 

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

 

Finanční podpora

Realizaci projektu VOZKA podporuje Ministerstvo zdravotnictví České republiky

 

 

Projekt Vozka je realizován s finanční podporou: 

 

 

 

 

 

 

VÍCE O SPONZORINGU 

 

Partnerské organizace

 UMÚN s.r.o. - Nakladatelství malířů s těles. postiž., malujících ústy a nohama, Liberec

 

 

 

 

 

 

 

 

Fakulta tělesné kultury Univerzita Palackého v Olomouci

 

 

Centrum aplikovaných pohybových aktivit FTK UP v Olomouci

 

   

 

 

  

 

   

 

  

 

Free Will o. s.  

 

  

 

VIVIDUS DYNAMIS             

  

                   

    

  Sportovní klub Ostrava (SK Ostrava)