Autoškola pro osoby s tělesným handicapem - Motorismus bez bariér - vozíčkář a informace: Magazín Vozka - o životě a pro život na vozíku - časopis

Motorismus bez bariér

Autoškola pro osoby s tělesným handicapem

14. prosince 2012, 00.00 | Plzeň (red)
Pořízení si řidičského průkazu je pro člověka s handicapem důležitým krokem k vlastní mobilitě. Pohodlné cestování je pro něj dnes v některých regionech stále dost problematické. Ruší se speciální autobusové spoje, cestování vlakem na vozíku má stále své mouchy.

 

Cestovat vlastním vozem, navštěvovat přátele nebo si jednoduše vyřídit záležitosti všedního dne, to je dnes díky technickému pokroku možné i pro osoby s tělesným postižením. Speciálně upravená vozidla jsou nejen praktická, ale dopřávají řidiči i radost z jízdy.

V našem rodinném podniku už 12 let nabízíme výcvik autoškoly, poradenství a úpravy pro tělesně handicapované. Naši kvalifikovaní učitelé, např. paní Přibilová s více než třicetiletou praxí, vás rádi doprovodí na cestě k získání tak důležité mobility. Díky přátelské rodinné atmosféře a individuálnímu přístupu ke každému klientovi je absolvování řidičského výcviku v autoškole velmi příjemné. Neslibujeme vám zázraky, ale poctivě absolvovaný kurz. Každý žák naší autoškoly je po absolvování výcviku schopen zvládnout základní situace v  každodenním provozu. Jízdy se provádějí za všech možných běžných dopravních situací, včetně hustého městského provozu města Plzně.

Výcvik probíhá na speciálně upravených vozidlech vybavených ručním ovládáním a dalšími individuálními úpravami dle konkrétní potřeby. Díky unikání konstrukci si můžete zkusit pět možností ovládání brzdy a plynu (mechanických i elektronických systémů) v jednom automobilu.

Další možnosti jako automatická převodovka, elektronická spojka, prodloužení pedálů až o 35 cm pro osoby menšího vzrůstu, infraovladač pro řízení jednou rukou, široký výběr volantových nástavců, levý plynový pedál s automatickou převodovkou, bezklíčové zapalování a startování, nožní ovládání přepínačů a další individuální úpravy jsou u nás samozřejmostí. Nic se za ně nepřiplácí, a to ani v případě úprav na míru. Aktuální cena kurzu skupiny B je 8 500 Kč. Výcvik v autoškole není podmíněn následnou instalací ručního ovládání ve vašem automobilu. V případě potřeby je možné zajistit také ubytování a stravování.

Bude nám ctí, když si na cestě k vaší mobilitě zvolíte autoškolu JENČOVSKÝ.

Kontakt: Firma Jenčovský, provozovna: Na Roudné 161, 323 00 Plzeň, tel.: 604 233 164, tel./fax: 377 523 987, , www.jenca.cz.

Ing. Pavel Jenčovský

 

Originál zdrojového článku v příloze

 

Zdroj: Vozka č. 4/2012

Přílohy:

Tématické zařazení:

 » Aktuality  » Motorismus bez bariér  

 » Aktuality  

 

Úterý, 28. května 2024

Svátek má Vilém

Reklama

Reklama

JP Servis - Přestavby vozidel
 

Krátké zprávy

 

VOZKA na sítích

 

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

 

Reklama

 

Finanční podpora

Realizaci projektu VOZKA podporuje Ministerstvo zdravotnictví České republiky

 

 

Projekt Vozka je realizován s finanční podporou: 

 

 

 

Realizaci projektu podporuje Nadace ČEZ:

 

 

VÍCE O SPONZORINGU 

 

Partnerské organizace

 UMÚN s.r.o. - Nakladatelství malířů s těles. postiž., malujících ústy a nohama, Liberec

 

 

 

 

 

 

 

 

Fakulta tělesné kultury Univerzita Palackého v Olomouci

 

 

Centrum aplikovaných pohybových aktivit FTK UP v Olomouci

 

   

 

 

  

 

   

 

  

 

Free Will o. s.  

 

  

 

VIVIDUS DYNAMIS             

  

                   

    

  Sportovní klub Ostrava (SK Ostrava)