Elegance bez bariér: Módní přehlídka podpořila chlapce se svalovou dystrofií - Lidé, vztahy - vozíčkář a informace: Magazín Vozka - o životě a pro život na vozíku - časopis

Lidé, vztahy

Elegance bez bariér: Módní přehlídka podpořila chlapce se svalovou dystrofií

Foto z loňské charitativní modní přehlídky „Elegance bez bariér”

3. dubna 2014, 12.05 | Rychnov nad Kněžnou (Mgr. Michaela Rázková, red, aktualizováno)
Druhý ročník charitativní módní přehlídky s názvem „Elegance bez bariér“ se konal 21. března 2014 ve Společenském centru v Rychnově nad Kněžnou a její výtěžek byl věnován rodině Peškových z Rohovládovy Bělé. Na mole se předvedly modelky a modelové na vozíku i bez něj.

 

 

 

 

 


 

Aktuálně:

Video z již uskutečněné přehlídky dne 21. 3. 2014

 


 

V rodině Peškových, mimo maminky a otce, vyrůstají dvě děti, studentka 4. ročníku zdravotní školy Tereza a šestnáctiletý Adam, student 1. ročníku gymnázia, který je od svých osmi let odkázaný na ortopedický vozík. Adamovi byla v 5 letech diagnostikována svalová dystrofie Duchennova typu. Otec pracuje a vydělává peníze pro rodinu, maminka se stará o Adama, který se bez její pomoci neobejde. Přestože Adama už neposlouchají ruce více jak od zápěstí po konečky prstů, je schopen psát domácí úkoly a v rámci možností se připravovat na výuku do školy. Není schopen se sám najíst, protože před dvěma lety mu lékaři během náročné operace v Brně vyztužili páteř kvůli rozsáhlé skolióze.

Přes všechny tyto rozmary osudu je Adam člověk, který má téměř stále dobrou náladu, je chytrý, skromný a ostatním lidem nepřeje nic zlého. Má rád zábavu a sám si umí udělat ze svého okolí tu správnou srandu. Mezi Adamovy zájmy patří mimo studia gymnázia v Hradci Králové i sport. Aktivně hraje 2. ligu v boccie.

Rodina Peškových se snaží žít naplno, i když mnoho aktivit a zálib provozovat nemohou. Je obdivuhodné, že i přes velmi těžkou životní situaci a nízký rozpočet, který tvoří z velké části tatínkův plat, snaží se i oni pomáhat druhým a mimo jiné každoročně organizují hasičské závody, jejichž výtěžek jde na podporu o. s. Parent Project.

 

Předprodej lístků

Lístky si můžete zakoupit v předprodeji přes webové stránky Elegance bez bariér na  https://www.elegancebezbarier.cz/predprodej/ za 190 korun. Předprodej vstupenek je aktivní do 19. března 2014, abychom měli jistotu, že všechny vstupenky dorazí svým majitelům včas před začátkem akce. Pro Vás, co jste si vstupenku nestihli koupit v předprodeji, nebo jste se již nevešli do kapacity, bude připravený prodej vstupenek přímo na místě nebo v Informačním centru v Rychnově nad Kněžnou, a to za 200 korun.

Projekt můžete samozřejmě podpořit i formou finančního daru, který můžete zaslat na běžný účet vedený v KB pod číslem 107-6343510237 / 0100, nebo darem do tomboly.

Pro více informací nás můžete kontaktovat přes nebo na mob. 776 809 007.

Mgr. Michaela Rázková, Mgr. Veronika Vavrečková

organizátorky akce EBB

Foto: Milan Zářecký – https://www.zareckyphotography.com

 

Jakub Jelínek z o.s. Orion na Charitativní modní přehlídce „Elegance bez bariér” v Rychnově nad Kněžnou

Tématické zařazení:

 » Aktuality  » Kultura bez bariér  

 » Aktuality  » Lidé, vztahy  

 

 

Anketa

Příběhy lidí se zdravotním postižením

mne zajímají

57.5%

 

mne nezajímají

42.5%

 

 

Pátek, 5. března 2021

Svátek má Kazimír

Reklama

CanoCar HANDY

Reklama

 

Krátké zprávy

 

VOZKA na sítích

 

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

 

Finanční podpora

Projekt Vozka je realizován s finanční podporou: 

 

 

 

Realizaci projektu podporuje Nadace ČEZ:

 

 

VÍCE O SPONZORINGU 

 

Partnerské organizace

 

 

 

 

 

 

 

Fakulta tělesné kultury Univerzita Palackého v Olomouci

 

 

Centrum aplikovaných pohybových aktivit FTK UP v Olomouci

 

   

 

 

  

 

   

 

  

 

Free Will o. s.  

 

  

 

VIVIDUS DYNAMIS             

  

UMÚN s.r.o. - Nakladatelství malířů s těles. postiž., malujících ústy a nohama, Liberec                   

    

  Sportovní klub Ostrava (SK Ostrava)