Zveme vás na on-line besídku pro Lenox - Kultura bez bariér - vozíčkář a informace: Magazín Vozka - o životě a pro život na vozíku - časopis

Kultura bez bariér

Zveme vás na on-line besídku pro Lenox

19. prosince 2020, 14.30 | Plzeň (Lenox), (red)
On-line přenos kulturního programu ve prospěch spolku Lenox, který umožňuje lidem s handicapem plně se věnovat sportu, se uskuteční v neděli 20.12. 2020 od 19.30 h. Pestré představení tak diváci uvidí živě z pohodlí domova. Během programu mohou přispět na transparentní účet v rámci veřejné sbírky. Vybrané prostředky půjdou na úhradu pojištění klubového automobilu a na servis sportovních elektrických vozíků, které sportovci používají k hraní Powerchair Hockey.

 

 

Partneři akce

Vánoce jsou svátkem vzájemné podpory a porozumění. V současné době nabývají na smyslu o to více.

Dobrovolnické centrum ADRA v Klatovech společně s Českou spořitelnou se rozhodlo realizovat benefiční vánoční online večírek. Ten má za cíl lidem alespoň na dálku zpříjemnit vánoční čas, pobavit a zároveň pomoci dobré věci. 

„I když nad reálné setkání nic nemá, nechceme se jen tak vzdát. Lidé dnes víc než kdy jindy potřebují zapomenout na své starosti, nasáknout trochu vánoční atmosféry alespoň přes monitor. Zároveň jsme nechtěli dělat plochou akci, která je dobrá jen sama pro sebe, chtěli jsme pomoci těm, které negativně ovlivňuje dnešní složitá situace. Vybrali jsme spolek Lenox, který umožňuje handicapovaným sportovcům podávat nejlepší výkony a sportu se plně věnovat. Partnerem celého projektu se stala Česká spořitelna, která se rozhodla poskytnout finanční prostředky na úhradu nákladů spojenou s jeho realizací,“ uvedl Nikola Novák, vedoucí Dobrovolnického centra ADRA Klatovy, jenž je jedním z hlavních organizátorů celé akce.

 

Účastníci on-line přenosu

Do samotné realizace je zapojeno několik organizací působících na Klatovsku.

  • Akci se rozhodl podpořit i klatovský divadelní spolek Za oponou se svým vlastním zpracováním díla Charlese Dickense – Vánoční koleda.

  • Dále se představí hudební uskupení Šumavský sběr nebo Edice 13, které zastřešuje ZUŠ Klatovy pod vedením Vladimíra Kábrta. Vystoupí zde s improvizačním divadelním představením s vánoční tematikou.

  • Diváci se mohou také těšit na divadelní hru Syn tří mušketýrů, kterou nazkoušeli herci spolku Za oponou spolu s členy a příznivci Lenoxu.

  • Online přenos celého programu zajištuje Kulturní centrum FALCON.

 

Veřejná sbírka

Během programu se bude moci přispět na transparentní účet, který je součástí veřejné sbírky organizace, a to libovolnou částkou.

Za podporovanou organizaci se vyjádřil její předseda Lukáš Kroupa: „Velmi nás těší, že se podařilo spojit tolik subjektů a lidí, aby nám pomohli. I když bylo v letošním roce nutné naše dvě tradiční velké kulturní akce (Na stojáka a Ples handicapovaných) a většinu dalších plánů zrušit, řadu fixních provozních nákladů musíme hradit stále. Proto veškeré finanční prostředky, které nám diváci online večírku zašlou, půjdou na úhradu pojištění našeho klubového automobilu a na servis sportovních elektrických vozíků, které využíváme k hraní Powerchair Hockey.“

 

Více o činnosti spolku Lenox na https://ph.lenoxos.cz/

 


 Akce se uskuteční v neděli 20.12. 2020 od 19.30 hodin.

Odkaz na přenos je uveden na stránkách www.lenoxos.cz (https://youtu.be/IyxHPpvd0W8).


 

Tématické zařazení:

 » Aktuality  » Kultura bez bariér  

 

 

Úterý, 28. května 2024

Svátek má Vilém

Reklama

Reklama

JP Servis - Přestavby vozidel
 

Krátké zprávy

 

VOZKA na sítích

 

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

 

Reklama

 

Finanční podpora

Realizaci projektu VOZKA podporuje Ministerstvo zdravotnictví České republiky

 

 

Projekt Vozka je realizován s finanční podporou: 

 

 

 

Realizaci projektu podporuje Nadace ČEZ:

 

 

VÍCE O SPONZORINGU 

 

Partnerské organizace

 UMÚN s.r.o. - Nakladatelství malířů s těles. postiž., malujících ústy a nohama, Liberec

 

 

 

 

 

 

 

 

Fakulta tělesné kultury Univerzita Palackého v Olomouci

 

 

Centrum aplikovaných pohybových aktivit FTK UP v Olomouci

 

   

 

 

  

 

   

 

  

 

Free Will o. s.  

 

  

 

VIVIDUS DYNAMIS             

  

                   

    

  Sportovní klub Ostrava (SK Ostrava)