Velikonoční trhy chráněných dílen v Ostravě nabídnou tatary i štamprle - Kultura bez bariér - vozíčkář a informace: Magazín Vozka - o životě a pro život na vozíku - časopis

Kultura bez bariér

Velikonoční trhy chráněných dílen v Ostravě nabídnou tatary i štamprle

Velikonoční trhy chráněných dílen

27. března 2015, 00.00 | Ostrava (Vladislav Sobol)
Chráněné dílny, které se představí na velikonočních trzích chráněných dílen v pondělí 30. března v Ostravě, nabídnou především pomůcky i dárky pro koledníky. Zaměstnancům Skupiny ČEZ i návštěvníkům Domu energetiky je budou od 8.30 do 15.30 prodávat dvě chráněné dílny, které dohromady zaměstnávají více než 130 osob se zdravotním postižením.

 

 

Zájem chráněných dílen o místo na trzích rok od roku stoupá. „Jejich stánky jsou ještě před turnikety, takže si mohou nakoupit nejen zaměstnanci ČEZ, ale také veřejnost. Jen v Ostravě se vloni prodalo zboží za 30 tisíc korun, celkem na sedmi místech České republiky dosáhly tržby téměř 250 tisíc korun,“ řekla koordinátorka tradiční akce energetiků Hana Salajková.

Na velikonočních trzích se představí dvě chráněné dílny – ostravský sociální podnik Krabičky, známý pod dřívějším názvem Kaštanový krámek, a petřvaldská Manlomka.

Sociální podnik Krabičky nabídne kromě velikonočního zboží například originální ručně malované sklo s možností napsání jména či jiného textu přímo na místě nebo polotovary k tvoření, například dekorace do oken s jarními motivy. „Je to pro nás opravdu příjemná příležitost nejen k prodeji, ale také k prezentaci našich aktivit. V minulosti už jsme byli asi na osmi vánočních nebo velikonočních trzích pořádaných Skupinou ČEZ,“ říká Petra Hudečková, šéfka sociálního podniku Krabičky.

Z nabídky Manlomky půjdou zřejmě nejvíce na dračku háčkované hračky, patchworkové tašky nebo košíky z pediku a proutí. „Přínos podobných akcí je obrovský. Můžeme představit a prodat časově velmi náročné ruční práce a ukázat, že lidé s různými handicapy jsou schopni vyrobit zajímavé a milé věci,“ říká za vedení Manlomky Marcela Šafránková. Podobných akcí pořádaných velkými firmami bylo podle ní dříve v regionu více. „V poslední době jich je mnohem méně, teď na Velikonoce opravdu pouze ČEZ,“ dodává Šafránková.

 

Skupina ČEZ

Tématické zařazení:

 » Aktuality  » Volný čas  

 » Aktuality  » Kultura bez bariér  

 

 

Neděle, 13. června 2021

Svátek má Antonín

Reklama

Nechceme zůstat sami

Reklama

 

Krátké zprávy

 

VOZKA na sítích

 

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

 

Finanční podpora

Projekt Vozka je realizován s finanční podporou: 

 

 

 

Realizaci projektu podporuje Nadace ČEZ:

 

 

VÍCE O SPONZORINGU 

 

Partnerské organizace

 

 

 

 

 

 

 

Fakulta tělesné kultury Univerzita Palackého v Olomouci

 

 

Centrum aplikovaných pohybových aktivit FTK UP v Olomouci

 

   

 

 

  

 

   

 

  

 

Free Will o. s.  

 

  

 

VIVIDUS DYNAMIS             

  

UMÚN s.r.o. - Nakladatelství malířů s těles. postiž., malujících ústy a nohama, Liberec                   

    

  Sportovní klub Ostrava (SK Ostrava)