Kde nejen baví, ale i pomáhá hudba - Kultura bez bariér - vozíčkář a informace: Magazín Vozka - o životě a pro život na vozíku - časopis

Kultura bez bariér

Kde nejen baví, ale i pomáhá hudba

14. prosince 2012, 00.00 | České Budějovice (di, hk)
Tisícovka návštěvníků hudebního festivalu „Nohama na zemi“ nechtěla účinkující pustit z pódia. Takový úspěch měla listopadová akce v Českých Budějovicích, zaměřená na pomoc handicapovaným lidem – Centru Kaňka. Vystoupily zde kapely The Duffs, Colectiv, Fast food Orchestra, Bezpatyboty a Tlustá Berta. Svou energii a profesionalitu nezištně přetavily v solidní finanční částku, která pomůže dětem se zdravotním postižením.

 

Kromě hudby čekala na návštěvníky festivalu jedinečná možnost vyzkoušet si život z perspektivy vozíčkáře. „Chtěli jsme, aby lidé zažili na vlastní kůži, co znamená být vozíčkářem. Mimo jiné každý, kdo si šel koupit pivo, potřeboval malé štafličky, aby na ně dosáhl, a když šel na záchod, také musel překonávat určité bariéry,“ uvedl organizátor festivalu Lukáš Pöchmann. Pro ty, kteří si chtěli otestovat zdolávání překážek přímo z kolečkového křesla, byla připravena překážková dráha, kterou využili zejména školáci.

O Dětský půlden plný soutěží, disciplín a kulturních vložek se postarali studenti z pedagogické fakulty, herci, hudebníci a umělci. Na festival byl vstup zdarma a pohybovalo se na něm také dvaadvacet dobrovolníků z řad studentů Gymnázia a Střední zdravotnické školy v Táboře s pokladničkami veřejné sbírky. Peníze z ní jsou určené na odstranění bariér v Centru pro tělesně postižené Kaňka. Účastníci festivalu nakonec přispěli necelými patnácti tisíci korunami, devět tisíc korun „přihodily“ i kapely.

Nadšení a chuť pomoci, které se nesly napříč festivalem Nohama na zemi, byly důkazem toho, že lidé se chtějí a umí bavit i pomáhat, navzdory celkové atmosféře v naší společnosti.

Houslista Ivan Ženatý pro Kaňku

Na letošní veleúspěšný festival „Nohama na zemi“ naváže v březnu příštího roku benefiční koncert Kaňky, na který se podařilo získat houslového virtuosa Ivana Ženatého. Koncert proběhne v Táborském divadle Oskara Nedbala 16. března 2013 v 19 hodin pod záštitou komorního orchestru Bolech Města Tábora.

Mistr Ivan Ženatý je hudební pedagog na Vysoké hudební škole Carla Marii von Webera v Drážďanech. Odborná kritika, posluchači i hudební kolegové ho považují za nejvýznamnějšího českého houslistu současnosti. V České republice koncertuje pouze několikrát do roka. Proto je benefice Kaňky velkou kulturní událostí.

(di, hk)

Foto: www.kanka.info

 

Centrum Kaňka

Centrum Kaňka je areál, ve kterém mají své sídlo nestátní neziskové organizace Občanské sdružení volnočasových a terapeutických aktivit, Kaňka o.s. a Základní škola a Mateřská škola a poskytovatel sociálních služeb, Kaňka o.p.s.

Centrum zajišťuje jedinečný model sociálních služeb, vzdělávání a volnočasových aktivit v rodinném prostředí s vysoce odborným personálem, moderním vybavením, osobním přístupem, širokým rozsahem metod a terapií a ochotou pomáhat.

Kontakt: Helsinská 2731, 390 05 Tábor, e-mail: , tel.: 734 100 558, www.kanka.info.

 

Originál zdrojového článku v příloze 

 

Zdroj: Vozka č. 4/2012

Přílohy:

Tématické zařazení:

 » Aktuality  » Kultura bez bariér  

 » Aktuality  

 

 

Neděle, 26. května 2024

Svátek má Filip

Reklama

Reklama

JP Servis - Přestavby vozidel
 

Krátké zprávy

 

VOZKA na sítích

 

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

 

Reklama

 

Finanční podpora

Realizaci projektu VOZKA podporuje Ministerstvo zdravotnictví České republiky

 

 

Projekt Vozka je realizován s finanční podporou: 

 

 

 

Realizaci projektu podporuje Nadace ČEZ:

 

 

VÍCE O SPONZORINGU 

 

Partnerské organizace

 UMÚN s.r.o. - Nakladatelství malířů s těles. postiž., malujících ústy a nohama, Liberec

 

 

 

 

 

 

 

 

Fakulta tělesné kultury Univerzita Palackého v Olomouci

 

 

Centrum aplikovaných pohybových aktivit FTK UP v Olomouci

 

   

 

 

  

 

   

 

  

 

Free Will o. s.  

 

  

 

VIVIDUS DYNAMIS             

  

                   

    

  Sportovní klub Ostrava (SK Ostrava)