Film Kouzlo Belle Isle (The Magic of Belle Isle) – Lidský příběh s moudrostí a humorem - Kultura bez bariér - vozíčkář a informace: Magazín Vozka - o životě a pro život na vozíku - časopis

Kultura bez bariér

Film Kouzlo Belle Isle (The Magic of Belle Isle) – Lidský příběh s moudrostí a humorem

23. března 2013, 20.12 | Ostrava (bf)
Moudrý a laskavý film amerického režiséra Roba Reinera uvedený do kin v loňském roce vypráví o stárnoucím, zahořklém a na kolečkovém křesle upoutaném slavném spisovateli westernů Monte Wildhornovi (Morgan Freeman). Ten přijíždí na léto na venkov, je zdrcený ze ztráty manželky a má v plánu se tiše upíjet k smrti.

 

Od toho je ale odvrácen šarmantní sousedkou Charlotte O'Neilovou (Virginia Madsen) a jejími třemi dcerami, které si ve svém věku ještě na nic nehrají. Zdá se, že nakonec možná najde místo s dostatkem inspirace, aby mohl zase začít psát…

Proč má smysl film vidět?

 

1. Morgan Freeman

Ledabylé a moudré charisma Morgana Freemana tvoří základ celého filmu. Ten pán má prostě v sobě mimořádný dar. „Co očekáváte od života, pane Wildhorne?“ „Spokojil bych se s chvílemi, jakoje tato...“

V roli spisovatele upoutaného na kolečkové křeslo, navíc s jednou rukou nepohyblivou, byl prostě skvělý, několikrát mě i rozesmál. U Morgana Freemana platí – čím starší, tím lepší.

 

2. Velký vzor

Scénář se skvostnými replikami, při nichž si člověk silně uvědomí, jak je jednoduché s každým kolem sebe – s dospělými, dětmi, dokonce i se psem, komunikovat a jednat jako se sobě rovnými. Jakoby samo sebou padají životní moudra.

 

3. Velký relax

Film plyne pomalu a zdánlivě se v něm nic moc neděje. Ale po několika minutách se vám usadí na tváři příjemný úsměv. Děj filmu nikam nespěchá a pomalu hledá klíč k duši a srdci, a to nejen srdci žen. Je to krásně čistý a lidský příběh zasazený do sympatického prostředí americké venkovské přírody, při kterém si dokonale odechnete, film působí na nervy jako balzám.

 

4. Bez násilí a potoků krve

Film se velmi dobře se sleduje, i když nemá žádný velký dějový zvrat. Snímek je postavený na jednoduchém příběhu bez melodramatických scén, je to komedie s inteligentním humorem a poklidnou atmosférou.

 

5. Velká inspirace

Je o hledání inspirace pro každého – nejen pro lidi se zdravotními či psychickými problémy nebo na vozíku. Film je o síle představivosti a přátelství. Je o životě, který bychom mohli žít v klidu a pohodě, bez zbytečných komplikací. Je to film, po jehož zhlédnutí máte obrovskou chuť žít. Hlavní hrdinové divákovi ukážou, že nové výzvy je třeba přijímat v každém věku.

 

6. „Never stop looking for what's not there“ (Nikdy nepřestávej hledat, co tu není)

Skvělý scénář podtrhnutý skvělým hereckým obsazením, ve kterém kraluje Morgan Freeman. Za ním nezaostává ani početné ženské herecké osazenstvo.

Magic of Belle Isle je jedním z filmů, u kterých si jednoznačně zlepšíte náladu  a zároveň se i přiučíte. Je to příběh o inspiraci i o tom, že opravdu možná někde existuje místo, kde se k sobě lidé chovají slušně.

A co víc – hladil mě úsměv po celou dobu filmu. A nezmizel ani po jeho skončení...

Ke stažení: https://ulozto.cz/hledej/?q=Magic%20of%20Belle%20Isle%20cz%20dabing.

Připravila a doporučuje

Blanka Falcníková

 

Kouzlo Belle Isle (The Magic of Belle Isle), USA, 2012, 109 min.

Režie: Rob Reiner. Scénář: Rob Reiner, Andrew Scheinman. Kamera: Reed Morano. Hrají: Morgan Freeman, Virginia Madsen, Kenan Thompson, Emma Fuhrmann, Fred Willard, Ash Christian, Madeline Carroll, Nicolette Pierini, Jessica Hecht, Boyd Holbrook.

 

Originál zdrojového článku v příloze

 

Zdroj: Vozka č. 1/2013

Přílohy:

Tématické zařazení:

 » Aktuality  » Kultura bez bariér  

 » Aktuality  

 

 

Úterý, 28. května 2024

Svátek má Vilém

Reklama

Reklama

JP Servis - Přestavby vozidel
 

Krátké zprávy

 

VOZKA na sítích

 

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

 

Reklama

 

Finanční podpora

Realizaci projektu VOZKA podporuje Ministerstvo zdravotnictví České republiky

 

 

Projekt Vozka je realizován s finanční podporou: 

 

 

 

Realizaci projektu podporuje Nadace ČEZ:

 

 

VÍCE O SPONZORINGU 

 

Partnerské organizace

 UMÚN s.r.o. - Nakladatelství malířů s těles. postiž., malujících ústy a nohama, Liberec

 

 

 

 

 

 

 

 

Fakulta tělesné kultury Univerzita Palackého v Olomouci

 

 

Centrum aplikovaných pohybových aktivit FTK UP v Olomouci

 

   

 

 

  

 

   

 

  

 

Free Will o. s.  

 

  

 

VIVIDUS DYNAMIS             

  

                   

    

  Sportovní klub Ostrava (SK Ostrava)