Podpořte bezbariérovou dopravu pro klienty Jedličkova ústavu a škol - Doprava bez bariér - vozíčkář a informace: Magazín Vozka - o životě a pro život na vozíku - časopis

Doprava bez bariér

Podpořte bezbariérovou dopravu pro klienty Jedličkova ústavu a škol

Originální dres Petry Kvitové z vítězného finále Fed Cupu 2014

15. listopadu 2016, 09.01 | Praha (red)
Nadace Jedličkova ústavu přispívá částí získaných finančních prostředků na realizaci bezbariérové dopravy. Spolu s Nadačním fondem Karla Janečka připravila na podporu projektu sbírku „Bez řidičů to nejde", o které se více dočtete v připravovaném vánočním čísle VOZKY, a druhou akcí je charitativní aukce sportovních artefaktů od českých sportovců na www.sportovniaukce.cz, která vyvrcholí 15. 12. 2016.

 

Vydražit můžete například hokejky Jaromíra Jágra nebo Tomáše Hertla, kombinézu trojnásobné olympijské vítězky Martiny Sáblíkové, cyklistické tretry dvojnásobného olympijského medailisty Jaroslava Kulhavého nebo raketu tenisového srdcaře Radka Štěpánka. Výběr je daleko širší – všechny artefakty si můžete prohlédnout osobně na výstavě v prvním patře pražského obchodního centra Quadrio denně od 9 do 21 hodin.

Nadace Jedličkova ústavu se dlouhodobě zaměřuje na více oblastí podpory dětí a mladých lidí s handicapem. Finanční prostředky věnuje kromě bezbariérové dopravy například i sportovnímu klubu handicapovaných, z jehož řad se rekrutují nejen rekreační sportovci, ale i paralympionici.

„Aktuálně se věnujeme podpoře bezbariérové dopravy pro klienty Jedličkova ústavu a škol. Snažíme se o to, aby pro ně veškeré aktivity od vzdělávání, práce, přes kulturu až po volný čas byly dostupnější,“ řekl Jan Mazoch za Nadaci Jedličkova ústavu.

Projekt bezbariérové dopravy byl zahájen v roce 1998 a v současnosti je s jeho pomocí přepravováno 27 dětí z obtížně dostupných míst Prahy a okolí. Pro potřeby zajištění tohoto projektu Nadace Jedličkova ústavu disponuje speciálně upravenými mikrobusy.

Kdo se rozhodne dražit sportovní předměty, ať už se záměrem získat zajímavé věci do sbírky či přispět na dobrou věc a pomoci tak druhým, má možnost v době od 10. 11. do 15. 12. 2016 na www.sportovniaukce.cz. Každý artefakt k vydražení je na stránkách aukce nafocený a na popisku má i svou legendu. Po přihlášení lze začít přihazovat a hlavně si hlídat konec aukce.

 

O sbírce „Bez řidičů to nejde" na https://nfpomoci.cz/projekty/bez-ridicu-to-nejde.

 

Více o Nadaci Jedličkova ústavu na www.nadaceju.cz. 

.

 

Nadace Jedličkova ústavu

Tématické zařazení:

 » Aktuality  » Sociální služby  

 » Aktuality  » Doprava bez bariér  

 

Úterý, 28. května 2024

Svátek má Vilém

Reklama

Reklama

JP Servis - Přestavby vozidel
 

Krátké zprávy

 

VOZKA na sítích

 

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

 

Reklama

 

Finanční podpora

Realizaci projektu VOZKA podporuje Ministerstvo zdravotnictví České republiky

 

 

Projekt Vozka je realizován s finanční podporou: 

 

 

 

Realizaci projektu podporuje Nadace ČEZ:

 

 

VÍCE O SPONZORINGU 

 

Partnerské organizace

 UMÚN s.r.o. - Nakladatelství malířů s těles. postiž., malujících ústy a nohama, Liberec

 

 

 

 

 

 

 

 

Fakulta tělesné kultury Univerzita Palackého v Olomouci

 

 

Centrum aplikovaných pohybových aktivit FTK UP v Olomouci

 

   

 

 

  

 

   

 

  

 

Free Will o. s.  

 

  

 

VIVIDUS DYNAMIS             

  

                   

    

  Sportovní klub Ostrava (SK Ostrava)