Nová pražská přepravní společnost je zaměřena na turistiku vozíčkářů - Doprava bez bariér - vozíčkář a informace: Magazín Vozka - o životě a pro život na vozíku - časopis

Doprava bez bariér

Nová pražská přepravní společnost je zaměřena na turistiku vozíčkářů

23. března 2013, 20.16 | Praha (red)
Společnost Accessible Transport CZ se zaměřuje na turistiku lidí s postižením. Pro tyto účely společnost připravila minibus s variabilním interiérem, který převeze 2 vozíčkáře s dalšími třemi spolucestujícími. Dopravu je možné využít při cestě na dovolenou, výlety po ČR i do zahraničí, ale i na transfery z letiště či běžnou přepravu po Praze za volným časem a za kulturou. Pro lidi s těžším postižením je možné si vyžádat zdravotnický doprovod.

 

Individuální přeprava lidí s postižením je stále službou, kde poptávka dramaticky převyšuje nabídku. „Přepravní společnosti po Praze fungují dobře, ale je potřeba si objednávku vyřizovat s dostatečným předstihem. Z pochopitelných důvodů je upřednostňována přeprava do zaměstnání, školy či k lékaři, ale jet na výlet či za jinými volnočasovými aktivitami je mnohdy problematické,“ říká Michal Prager, vozíčkář a ředitel cestovní agentury Bezbatour, která se na cestování lidí s postižením specializuje.

„Firma Accessible Transport CZ se rozhodla v cestování těmto lidem pomoci. Připravili jsme nabídku několika výletů do zajímavých lokalit po České republice a k nejbližším sousedům. Samozřejmostí pro nás je plné přizpůsobení požadavkům našich klientů. Postavíme každému přepravní plán na míru s respektem vůči jeho individuálním potřebám a míře postižení,“ dodává Ing. Marek Varga majitel firmy. 

Pro zájemce je připraven Volkswagen Transporter vybavený nájezdovými rampami a možností ukotvení vozíku. Vnitřní dispozici vozu lze variabilně uspořádat v kombinacích 1 cestující na vozíku a 5 lidí na sedadlech či 2 cestující na vozíku a 3 lidé na sedadlech. Samozřejmostí je i přeprava domácích mazlíčků. Přepravu si lze objednat i prostřednictvím cestovní agentury Bezbatour, kde zákazníkům rádi doporučí a zařídí bezbariérové ubytování.

 

Orientační ceník

  • Smluvní přepravné na 1 km po Praze – 28 Kč/km + čekání vozidla 100 Kč za hod. Cena je uvedena za celé vozidlo.

  • Smluvní přepravné do 100km od Prahy (centrum) – 18 Kč/km + přistavení vozidla 0 Kč + čekání vozidla 100 Kč/hod. (první 2 hod. zdarma). Cena je uvedena za celé vozidlo.

  • Smluvní přepravné nad 100 km od Prahy (centrum): 14 Kč/km + přistavení vozidla 0 Kč + čekání vozidla 0 Kč/hod. Cena je uvedena za celé vozidlo.

Kontaktní osoba: Ing. Marek Varga, majitel firmy, tel.: 732 143 371, e-mail: , internetové stránky: www.accessibletransport.cz.

 

Aktuální nabídka

  • Praha – Drážďany – Praha: cena za minibus – 3 990 Kč. Drážďany jsou druhé největší město v Sasku s postavením městského okresu (Kreisfreie Stadt). Drážďany leží na řece Labe. Díky své přírodní poloze a svému baroknímu a mediteránnímu architektonickému půvabu je město nazýváno Polabskou Florencií.
  • Praha – Karlovy Vary – Praha: cena za minibus – 2 500 Kč.  Počet obyvatel Karlových Varů se pohybuje kolem 50 tisíc. Je významným lázeňským střediskem.
  • Praha – Kutná Hora – Praha: cena za minibus – 1 650 Kč. Kutná Hora je okresní město ve Středočeském kraji a významná městská památková rezervace.
  • Praha – Podhájska – Praha: cena za minibus – 9 490 Kč. Podhájska se nachází v nadmořské výšce 170 metrů na jižních výběžcích Pohronské pahorkatiny. Patří do Novozámeckého okresu a do Nitranského kraje. Leží na železniční trati mezi Levicemi a Šuranami, sousedí s obcemi Trávnica, Radava, Pozba, Veľké Lovce, v blízkosti dálničního spojení do Budapešti a Vídně. Termální koupaliště Podhájska je slovenské „moře”. Nemá sice vlny, je ale slané a léčí. Voda v celoročně otevřeném areálu je unikátem působícím na širokou škálu obtíží dýchacích cest, pohybového ústrojí a kůže.
  • Praha – Plzeň – Praha: cena za minibus – 2 190 Kč. Město piva a tajemné historie, středověká perla mezi českými městy.
  • Praha – Český Krumlov – Praha: cena za minibus: 5 990 Kč. Český Krumlov je druhým nejnavštěvovanějším turistickým místem v České republice. Je zapsáno na Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO.

(red)

 

Originál zdrojového článku v příloze

 

Zdroj: Vozka č. 1/2013

Přílohy:

Tématické zařazení:

 » Aktuality  » Doprava bez bariér  

 

Úterý, 28. května 2024

Svátek má Vilém

Reklama

Reklama

JP Servis - Přestavby vozidel
 

Krátké zprávy

 

VOZKA na sítích

 

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

 

Reklama

 

Finanční podpora

Realizaci projektu VOZKA podporuje Ministerstvo zdravotnictví České republiky

 

 

Projekt Vozka je realizován s finanční podporou: 

 

 

 

Realizaci projektu podporuje Nadace ČEZ:

 

 

VÍCE O SPONZORINGU 

 

Partnerské organizace

 UMÚN s.r.o. - Nakladatelství malířů s těles. postiž., malujících ústy a nohama, Liberec

 

 

 

 

 

 

 

 

Fakulta tělesné kultury Univerzita Palackého v Olomouci

 

 

Centrum aplikovaných pohybových aktivit FTK UP v Olomouci

 

   

 

 

  

 

   

 

  

 

Free Will o. s.  

 

  

 

VIVIDUS DYNAMIS             

  

                   

    

  Sportovní klub Ostrava (SK Ostrava)