Doprava ALDIO: S elánem a novým Fordem do dalších služeb - Doprava bez bariér - vozíčkář a informace: Magazín Vozka - o životě a pro život na vozíku - časopis

Doprava bez bariér

Doprava ALDIO: S elánem a novým Fordem do dalších služeb

20. prosince 2013, 22.49 | Ostrava (di)
Klientům alternativní dopravy imobilních osob (Aldio) v Ostravě slouží od září nový FORD TOURNEO Custom M1. Oproti vozidlu, které dosloužilo, je motoricky perfektní, s nižší spotřebou, vybavený pohodlným moderním interiérem a klimatizací v přední i zadní části.

 

Ostravská organizace vozíčkářů o. s. (OOV) získala nový vůz ze společného projektu Konta Bariéry a nadace Globus ČR AUTA BEZ BARIÉR. Vedoucí střediska Aldio Marie Báňová k tomu říká: „Tento velkorysý dar nám umožnil pokračovat už patnáctým rokem v přepravě ostravských vozíčkářů. Nejdříve jsme však museli nechat provést profesionální úpravy, na nichž se finančně podílel Magistrát města Ostravy odbor dopravy, a odbor sociálních věcí, školství, sportu a volnočasových aktivit, dále pak Nadace Agrofert Holding, Ostravské vodárny a kanalizace a.s. Všem jmenovaným srdečně děkujeme“.

V rámci úprav byla mimo jiné pro nástup chodících klientů do bočních dveří instalována posuvná sedačka a samozřejmě i hydraulická plošina pro nástup vozíčkářů zadními dveřmi. „Dbali jsme na to, abychom co nejméně zmenšili prostor pro vozíky, ale i tak zůstalo místo jen pro tři. Inu, jak se říká – z vrány slavíka neuděláš. Ovšem interiér je útulný, klimatizace funkční, ceny stálé, obsluha výborná. A pro zajímavost, od 2. září do 18. listopadu jsme už ujeli 13 334 kilometrů a přepravili 554 klientů,“ doplňuje Marie Báňová.

Že má Aldio dobré renomé nejen mezi klienty, ale i mezi pořadateli různých akcí (jako třeba festivalu Colours of Ostrava), o tom padla nejedna zmínka i při představení nového vozu dlouholetým řidičem Radkem Hozou a předsedou OOV Tomášem Dvořákem. Za ostravský magistrát se této premiéry zúčastnila Ing. Libuše Humlíčková, vedoucí oddělení silniční a drážní dopravy.

(di)

 

Zdrojový článek v příloze 

 

Zdroj: Vozka 4/2013

Přílohy:

Tématické zařazení:

 » Aktuality  » Doprava bez bariér  

 

Úterý, 28. května 2024

Svátek má Vilém

Reklama

Reklama

JP Servis - Přestavby vozidel
 

Krátké zprávy

 

VOZKA na sítích

 

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

 

Reklama

 

Finanční podpora

Realizaci projektu VOZKA podporuje Ministerstvo zdravotnictví České republiky

 

 

Projekt Vozka je realizován s finanční podporou: 

 

 

 

Realizaci projektu podporuje Nadace ČEZ:

 

 

VÍCE O SPONZORINGU 

 

Partnerské organizace

 UMÚN s.r.o. - Nakladatelství malířů s těles. postiž., malujících ústy a nohama, Liberec

 

 

 

 

 

 

 

 

Fakulta tělesné kultury Univerzita Palackého v Olomouci

 

 

Centrum aplikovaných pohybových aktivit FTK UP v Olomouci

 

   

 

 

  

 

   

 

  

 

Free Will o. s.  

 

  

 

VIVIDUS DYNAMIS             

  

                   

    

  Sportovní klub Ostrava (SK Ostrava)