České dráhy přepravily rekordní počet předhlášených vozíčkářů - Doprava bez bariér - vozíčkář a informace: Magazín Vozka - o životě a pro život na vozíku - časopis

Doprava bez bariér

České dráhy přepravily rekordní počet předhlášených vozíčkářů

Pokrytí ČR bezbariérovými spoji Českých drah (dálkové i regionální linky); obr. ČD, a. s.

22. února 2016, 13.24 | Ostrava (red)
České dráhy v loňském roce zajistily 5 297 zaregistrovaných přeprav cestujících na vozíku, kteří si objednali přepravu prostřednictvím elektronického systému. Je to nejvíce v historii železniční dopravy. Denně jsou ještě přepravováni další imobilní cestující bez registrace.

 

 

 

 

V roce 2014 bylo přitom zaregistrováno více než 4 300 přeprav vozíčkářů. Meziročně tak vzrostl zájem o cestování vlakem mezi osobami upoutanými na vozík skoro o čtvrtinu. V současnosti je v některé dny dokonce taková poptávka vozíčkářů po cestě vlakem, jako byla na počátku 90. let za celý rok.

„Rostoucí poptávka určitě souvisí s rozšiřováním naší nabídky bezbariérových vlaků a odstraňováním bariér v železničních stanicích,“ říká Michal Štěpán, člen představenstva Českých drah odpovědný za osobní dopravu, a dodává: „V letošním roce nabízíme rekordní počet 4 656 bezbariérových spojů od lokálek po dálkové expresy. Některé linky jsou dokonce zcela bezbariérové a díky nízkopodlažním vozidlům a moderním zastávkám cestují ročně další stovky vozíčkářů i bez objednání a naší asistence. Skutečné počty přepravených vozíčkářů tak jsou podstatně vyšší. Z důvodu nedokončené obnovy vozového parku bohužel zatím nejsou bezbariérově přístupné všechny vlakové linky, ale na odstranění zbývajících bariér pracujeme. Například v letošním prvním pololetí postupně vyměníme staré soupravy za nové bezbariérové na rychlíkové lince Praha – Pardubice – Svitavy – Brno.“

V současném jízdním řádu je nově zajištěna bezbariérová přeprava na rychlíkové lince Brno – Břeclav – Otrokovice – Přerov – Olomouc a vedle nyní řešené rychlíkové linky Praha – Pardubice – Svitavy – Brno je v plánu národního dopravce během prvního pololetí ještě nabídka bezbariérové přepravy u vlaků EuroCity Praha – Ústí nad Labem – Děčín – Německo.

Osobám se zdravotním postižením včetně vozíčkářů slouží také podrobný informační servis, objednávkový systém, přehled o přístupnosti stanic a vlaků a další informace na webu www.cd.cz/bezprekazek.

České dráhy, a. s., 17. 02. 2016

 

Tématické zařazení:

 » Aktuality  » Doprava bez bariér  

 

Úterý, 28. května 2024

Svátek má Vilém

Reklama

Reklama

JP Servis - Přestavby vozidel
 

Krátké zprávy

 

VOZKA na sítích

 

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

 

Reklama

 

Finanční podpora

Realizaci projektu VOZKA podporuje Ministerstvo zdravotnictví České republiky

 

 

Projekt Vozka je realizován s finanční podporou: 

 

 

 

Realizaci projektu podporuje Nadace ČEZ:

 

 

VÍCE O SPONZORINGU 

 

Partnerské organizace

 UMÚN s.r.o. - Nakladatelství malířů s těles. postiž., malujících ústy a nohama, Liberec

 

 

 

 

 

 

 

 

Fakulta tělesné kultury Univerzita Palackého v Olomouci

 

 

Centrum aplikovaných pohybových aktivit FTK UP v Olomouci

 

   

 

 

  

 

   

 

  

 

Free Will o. s.  

 

  

 

VIVIDUS DYNAMIS             

  

                   

    

  Sportovní klub Ostrava (SK Ostrava)