ALDIO Ostravské organizace vozíčkářů má nové auto - Doprava bez bariér - vozíčkář a informace: Magazín Vozka - o životě a pro život na vozíku - časopis

Doprava bez bariér

ALDIO Ostravské organizace vozíčkářů má nové auto

Nové auto FORD vystavené před Globusem v Ostravě

9. prosince 2019, 12.38 | Ostrava (red)
Nové vozy od Globusu a Konta Bariéry pro své klienty dostaly v září a na začátku října tři neziskové organizace. Vozy pro přepravu lidí s postižením či duševním onemocněním budou sloužit Ostravské organizaci vozíčkářů (OOV), spolku Náruč z Řevnic a společnosti MELA z Konárovic u Kolína.

 

Konto Bariéry a společnost Globus spolupracují od roku 2002. Z každé prodané nákupní tašky za 5 korun byla jedna koruna určena pro Konto Bariéry. Díky sedmnáctileté spolupráci Globus a Konto Bariéry tak bude po celé republice usnadňovat každodenní život několika stovkám postižených již 80 vozidel.

O tom, že staré vozidlo Ford Tourneo Custom přepravní služby ALDIO dosloužilo, jsme psali v minulém čísle. Díky entuziasmu a výjimečnému nasazení vedoucí přepravy ALDIO Marie Báňové se organizaci podařilo ve spolupráci s Kontem Bariéry a hypermarketem Globus zajistit vozidlo nové – Ford Tranzit Custom M 1. Od 11. září bylo vozidlo v úpravě pro bezpečnou bezbariérovou přepravu (plošina, kotvení sedaček a úprava podlahy). 

„To, že se za sedmnáct let podařilo shromáždit přes třicet milionů korun je prostě neskutečné. Společnost Globus patří k těm osvíceným, které chtějí pomáhat, a já mám z této dlouhodobé spolupráce velikou radost,“ řekla Božena Jirků, ředitelka Konta Bariéry.

„Veliké poděkování patří našim zákazníkům, kteří pomáhají Kontu Bariéry společně s námi,“ řekla Rita Gabrielová, vedoucí oddělení externí komunikace Globus ČR. „Do letošního léta jsme věnovali finanční prostředky z prodeje igelitových tašek. Ty jsme s ohledem na přírodu vyřadili z prodeje a nově poplyne podpora Kontu Bariéry z prodeje ekologičtějších papírových tašek a ovosáčků.“

 

Spolupráce nemohla být lepší

Jako první si 10. září 2019 v hypermarketu Globus v Ostravě slavnostně převzali nový osmimístný mikrobus zástupci spolku Ostravská organizace vozíčkářů.

„Musím poděkovat Nadaci Charty – Kontu Bariéry 77, Globusu i zástupci Fordu za skvělou spolupráci. Všechno klaplo podle našich představ, takže někdy na začátku října budeme moci vrátit zapůjčené vozidlo od Cesty bez bariér z Frýdku-Místku a pokračovat v přepravě vozíčkářů a lidí s postižením v plné výbavě, na kterou byli naši klienti zvyklí,“ poděkoval na slavnostním předání zúčastněným zástupcům spolupracujících organizací předseda OOV Tomáš Dvořák.

Slavnostního předání se v ostravském hypermarketu Globus zúčastnila za Konto Bariéry Dana Štěrbová (členka Rady Konta Bariéry), ředitel hypermarketu Globus Ostrava Martin Válek, za Ford AMB ředitel pro rozvoj obchodních příležitostí Petr Svoboda, vedoucí přepravní služby ALDIO Marie Báňová a místopředseda ostravských vozíčkářů Pavel Plohák.

 

Originál článku v příloze.

 

Zdroj: VOZKA 3/2019

Přílohy:

Podpis smlouvy: zleva Petr Svoboda, Tomáš Dvořák a Martin Válek

Nové auto FORD vystavené před Globusem v Ostravě

Tématické zařazení:

 » Aktuality  » Doprava bez bariér  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

Muž, Žena

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

Neděle, 26. května 2024

Svátek má Filip

Reklama

Reklama

JP Servis - Přestavby vozidel
 

Krátké zprávy

 

VOZKA na sítích

 

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

 

Reklama

 

Finanční podpora

Realizaci projektu VOZKA podporuje Ministerstvo zdravotnictví České republiky

 

 

Projekt Vozka je realizován s finanční podporou: 

 

 

 

Realizaci projektu podporuje Nadace ČEZ:

 

 

VÍCE O SPONZORINGU 

 

Partnerské organizace

 UMÚN s.r.o. - Nakladatelství malířů s těles. postiž., malujících ústy a nohama, Liberec

 

 

 

 

 

 

 

 

Fakulta tělesné kultury Univerzita Palackého v Olomouci

 

 

Centrum aplikovaných pohybových aktivit FTK UP v Olomouci

 

   

 

 

  

 

   

 

  

 

Free Will o. s.  

 

  

 

VIVIDUS DYNAMIS             

  

                   

    

  Sportovní klub Ostrava (SK Ostrava)