Spolek FREE WILL pořádá pobyt pro tělo i duši - Cestování a pobyty bez bariér - vozíčkář a informace: Magazín Vozka - o životě a pro život na vozíku - časopis

Cestování a pobyty bez bariér

Spolek FREE WILL pořádá pobyt pro tělo i duši

25. června 2015, 19.54 | Tichá (FREE WILL, red)
Milí přátelé na vozíku, dovolujeme si Vám nabídnout společně strávený víkendový pobyt v Hotelu Duo na Horní Bečvě. Setkání můžeme uskutečnit ve dnech 23.–25. 10. 2015.

 

 

 

V případě dostatečného zájmu by se tak mohlo jednat o vůbec první organizovanou akci FREE WILL, která nabízí možnost osobního seznámení, sdílení dosavadně nabytých zkušeností a vzájemné posily na cestě životem. Věříme, že by to mohl být pobyt po všech stránkách příjemný, který všem jeho účastníkům zajistí alespoň krátký odpočinek a nabrání psychických i fyzických sil Všichni zájemci jsou srdečně vítání!

Hotel Duo (www.hotel-duo.cz) se nachází na Horní Bečvě, v čisté přírodě Moravskoslezských Beskyd, na klidném místě s nádherným rozhledem do krajiny. Kromě nabídky širokého spektra wellness služeb a samozřejmé možností bohatého sportovní vyžití, což je již jakýmsi dnešním standardem téměř každého hotelu, je však Hotel Duo dostatečně bezbariérový a jeho ubytovací kapacita zahrnuje také osm bezbariérových pokojů.

V našem plánovaném víkendovém setkání počítáme s objednávkou počtu ubytovaných v rozmezí 20 až 40 lidí, což zahrnuje i obsazenost výše zmíněných zarezervovaných osmi bezbariérových pokojů.

 

Kolik to všechno bude stát

Cena na osobu a den s plnou penzí (viz přiložený podrobnější popis nabídky hotelu) je hotelem stanovena na částku 845 Kč. Pokud by byl zájem uspořádat naše setkání spíše přes týden, opět mimo sezónu, cena se dostane o sto korun níže. Podrobnosti najdete v přiložených cenových nabídkách Hotelu Duo.

 

Program

Program našeho setkání ještě společně doladíme, a to do velké míry podle samotných zájemců o pobyt. Jistě se plán podaří rozvrhnout tak, aby se našel čas na pasivní i aktivní odpočinek a na bližší vzájemné seznámení.

Za nás si předběžně dovolujeme navrhnout aktivity v celkovém duchu zdravého životního stylu. Napadá nás např. vyhradit si vhodný prostor pro připomínku dechových cvičení, které jistě v určitém rozsahu mohou zvládnout úplně všichni účastníci. Správně dýchat je bezesporu pro celkový zdravotní stav velmi podstatné, a ruku na srdce, kdo z nás na to v běžném denním shonu pamatuje. V průběhu pobytu bychom mohli také naši pozornost zaměřit na zdravé stravování – věříme, že pro sebe objevíme zdravé věci k snědku, které jsou navíc i chutné. V úvahu také připadá debata na téma vědeckého pokroku v léčebné medicíně, alternativní způsoby léčby nevyjímaje.

Po celou dobu pobytu bude samozřejmě možno využívat nabízených služeb hotelu, přičemž připomínáme, že do hotelového vnitřního bazénu se díky našemu nainstalovanému bazénovému zvedáku dostanou vykoupat i lidé na vozíčku. Pro zájemce by měl být také připraven k odzkoušení náš rehabilitační přístroj MOTOmed.

Účast na veškerých plánovaných společných aktivitách je samozřejmě plně na bázi dobrovolnosti. Hlavním smyslem pobytu má být především odpočinek a celkově příjemně strávený čas podle vašich představ. Uvítáme proto návrhy, co všechno byste ještě chtěli na setkání zažít. Můžete nám také napsat, koho byste chtěli pozvat na hotel jako hosta (např. některou ze známých oblíbených osobností), podle výsledného zájmu se následně pokusíme tohoto člověka oslovit s pozvánkou.

 

Přihlášky

Nabízený víkendový termín máme v hotelu zarezervován na tři týdny od obdržení cenové nabídky, musíme využít ubytovací kapacitu hotelu v minimálním množství 20 lidí. Uvítáme samozřejmě zájem ještě větší, alespoň dvojnásobný.

Přihlášky zasílejte nejpozději do 5. července 2015 na náš nový e-mail: .

Do předmětu zprávy napište „Pobyt na Hotelu DUO“ a ve zprávě nám prosím napište počet přihlašovaných osob, zda vyžadujete bezbariérový pokoj a jakou stravu si přejete. Zda kontinentální (předem připravenou na talířcích – snídaně), nebo bufet (výběr z nabídkového stolu), popř. jeslti máte zájem o vegetariánskou stravu. Následně se s vámi spojíme, domluvíme podrobnosti a odpovíme na otázky.

Spolek FREE WILL se na vás těší a věří, že zájem o setkání bude velký. Pokusíme se ještě zajistit nějaké finance, které bychom rádi využili jako příspěvek na pobyt sociálně slabším zájemcům. Vzhledem k časové tísni však nelze nic předem jistojistě zaručit.

Pokud byste zvažovali využít k dopravě na setkání vlak či autobus, neměl by být problém (především lidem se zdravotním postižením) pomoci s dopravou z nádraží (nejlépe Rožnov p. Radhoštěm, příp. Valašské Meziříčí) na hotel. Vše se dá ještě předem dohodnout.

Toto víkendové setkání bereme jako takovou malou přípravu na delší (cca 1 týden) rekondiční pobyty v budoucnu. Při delších pobytech (zejména mimo víkend) vychází i ubytování cenově příznivěji.

Další informace rádi poskytneme na e-mailu:  nebo tel. čísle 777 683 308 (Pavel Badač, rád zavolá zpět…)

Váš spolek FREE WILL

 

 

Přílohy:

Tématické zařazení:

 » Aktuality  » Cestování a pobyty bez bariér  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

Anketa

Trávím rekreační pobyt mimo domov

několikrát ročně

43.3%

 

jednou ročně

29%

 

vůbec

27.7%

 

 

Pondělí, 24. června 2024

Svátek má Jan

Reklama

Reklama

JP Servis - Přestavby vozidel
 

Krátké zprávy

 

VOZKA na sítích

 

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

 

Reklama

 

Finanční podpora

Realizaci projektu VOZKA podporuje Ministerstvo zdravotnictví České republiky

 

 

Projekt Vozka je realizován s finanční podporou: 

 

 

 

Realizaci projektu podporuje Nadace ČEZ:

 

 

VÍCE O SPONZORINGU 

 

Partnerské organizace

 UMÚN s.r.o. - Nakladatelství malířů s těles. postiž., malujících ústy a nohama, Liberec

 

 

 

 

 

 

 

 

Fakulta tělesné kultury Univerzita Palackého v Olomouci

 

 

Centrum aplikovaných pohybových aktivit FTK UP v Olomouci

 

   

 

 

  

 

   

 

  

 

Free Will o. s.  

 

  

 

VIVIDUS DYNAMIS             

  

                   

    

  Sportovní klub Ostrava (SK Ostrava)