Spolek DMO Pobyty jede na Velikonoce do Centra Paraple - Cestování a pobyty bez bariér - vozíčkář a informace: Magazín Vozka - o životě a pro život na vozíku - časopis

Cestování a pobyty bez bariér

Spolek DMO Pobyty jede na Velikonoce do Centra Paraple

26. března 2018, 18.02 | Mladá Boleslav, Praha (Katka Maxová, red)
Už tradičně každý rok vyráží lidé ze spolku DMO Pobyty strávit svátky jara společně s klienty z celé republiky. Od čtvrtka 29. března do pondělí 2. dubna jim budou k dispozici plně bezbariérové prostory Centra Paraple v pražských Malešicích.

 

 

Letošní pobyt nese podtitul „divadelní Velikonoce“. V pátek dopoledne se klienti pustí do výroby loutek, barvení vajec a výroby velikonoční dekorace. Zajímavým zpestřením bude večerní divadelní představení v Národním divadle. V sobotu klienti spolu s asistenty vyrazí prozkoumat ateliéry televize Nova. Pokud počasí dovolí, celý den zakončí táborák s kytarou na zahradě Centra Paraple. V neděli pak bude program probíhat v centru města. Začne dopolední plavbou výletní lodí po Vltavě, následovat bude prohlídka v muzeu voskových figurín a velikonoční trhy na Náměstí míru. Po večeři je připraven filmový večer. Pobyt končí po snídani na Velikonoční pondělí.

Cílem pobytů pořádaných organizací DMO Pobyty je povzbudit a vytrhnout tělesně postižené, konkrétně lidi s dětskou mozkovou obrnou, z jejich denních stereotypů a zažít někdy i to, co nezažije ani zdravý člověk. V současné době se však organizace potýká s nedostatkem asistentů, kteří by byli ochotni pomáhat lidem na vozíku bez nároku na odměnu. Na nich ale celá organizace stojí. Proto se spolek snaží prostřednictvím různých akcí oslovovat mladé lidi a získávat tak asistenty nové.

O činnosti spolku se můžete dozvědět na facebooku DMO Pobyty, webových stránkách www.dmopobyty.cz nebo na nejbližší akci, veletrhu neziskových organizacích v Praze 11. dubna ve Foru Karlín. Katku Maxovou, předsedkyni spolku, čekají v průběhu dubna dvě besedy o odbourávání předsudků o Lidech s postižením mezi veřejností – jedna na Střední zdravotnické škole v Písku a druhá na Gymnáziu Dr. Josefa Pekaře v Mladé Boleslavi. Je to právě Katka, která sama shání veškeré finanční prostředky, tipuje lokality vhodné pro pobyty a společně s asistenty tvoří program.

 

Zdroj: DMO Pobyty z. s.

Tématické zařazení:

 » Aktuality  » Cestování a pobyty bez bariér  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

Anketa

Trávím rekreační pobyt mimo domov

několikrát ročně

44.1%

 

jednou ročně

27.9%

 

vůbec

27.9%

 

 

Čtvrtek, 25. února 2021

Svátek má Liliana

Reklama

CanoCar HANDY

Reklama

 

Krátké zprávy

 

VOZKA na sítích

 

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

 

Finanční podpora

Projekt Vozka je realizován s finanční podporou: 

 

 

 

Realizaci projektu podporuje Nadace ČEZ:

 

 

VÍCE O SPONZORINGU 

 

Partnerské organizace

 

 

 

 

 

 

 

Fakulta tělesné kultury Univerzita Palackého v Olomouci

 

 

Centrum aplikovaných pohybových aktivit FTK UP v Olomouci

 

   

 

 

  

 

   

 

  

 

Free Will o. s.  

 

  

 

VIVIDUS DYNAMIS             

  

UMÚN s.r.o. - Nakladatelství malířů s těles. postiž., malujících ústy a nohama, Liberec                   

    

  Sportovní klub Ostrava (SK Ostrava)