Připravují se informace o bezbariérových turistických místech v ústecko-saském pohraničí - Cestování a pobyty bez bariér - vozíčkář a informace: Magazín Vozka - o životě a pro život na vozíku - časopis

Cestování a pobyty bez bariér

Připravují se informace o bezbariérových turistických místech v ústecko-saském pohraničí

17. února 2017, 20.05 | Ústí nad Labem, Ostrava (red)
Propojené webové stránky s detailními informacemi o bezbariérovosti hotelů, kulturních zařízení i restaurací, speciální jízdy na mosteckém polygonu pro handicapované i lékařské konference. Tak bude ve zkratce vypadat projekt Česko-saské pohraničí bez bariér.

 

Tento projekt představili v německých Drážďanech tamním novinářům první náměstek hejtmana Ústeckého kraje pro oblast sociálních věcí Martin Klika a krajský radní pro cestovní ruch Zdeněk Matouš. Právě Ústecký kraj a Svobodný stát Sasko si celý projekt vzaly pod svá křídla. Český web by měl vzniknout ještě do konce letošního roku.

Nyní se začíná pracovat hlavně na studii bezbariérovosti ústeckého regionu. V Sasku již svou část webu mají. Právě z této studie by měly vzejít veškeré informace na nové webové stránky kraje.

Celkový rozpočet projektu bude činit asi jeden milion eur. Téměř 900 tisíc ovšem půjde z dotace. Na webech najdou handicapovaní návštěvníci například informace o tom, kolik je u muzea parkovacích míst či jak jsou řešeny výtahy či toalety. „Načerpali jsme zkušenosti už při realizaci projektu Krušné hory bez bariér. Víme, jak důležité je pro osoby s handicapem vědět, kam konkrétně mohou bez problémů vyrazit, aby až na místě nenarazily na komplikace. Takhle budou moct plánovat a mít neustále přehled. Budeme i zajišťovat jakési kontrolory, které budou průběžně a namátkově informace ověřovat,“ uvedl při konferenci náměstek hejtmana Martin Klika.

Ústecký kraj plánuje v rámci projektu také uspořádání handbike maratonu na Labské stezce a Krušnohorské magistrále. Právě o tyto dvě akce byl mezi německými zástupci médií největší zájem. „Na společném webu najdou informace turisté od nás i z Německa. I z veletrhů cestovního ruchu víme, jak důležité a potřebné jsou,“ dodal Zdeněk Matouš.

Projekt bude trvat tři roky. Během něj se budou pořádat i společná setkání lékařů nebo sociálních pracovníků, hlavně pro předání zkušeností s jednotlivými možnostmi například pro osoby po úrazech. Právě pro ty se počítá s vytvořením publikace, která by jim měla poskytnout základní informace o institucích či specialistech, na které se mohou po úrazu obrátit. 

Zdroj: TZ 13. 2. 2017, Ing. Lucie Dosedělová, http://www.kr-ustecky.cz

Tématické zařazení:

 » Aktuality  » Cestování a pobyty bez bariér  

 

 

Anketa

Trávím rekreační pobyt mimo domov

několikrát ročně

43.9%

 

jednou ročně

28%

 

vůbec

28.1%

 

 

Čtvrtek, 26. listopadu 2020

Svátek má Artur

Reklama

Raeda - produkty pro vozíčkáře

Reklama

CanoCar HANDY

Reklama

Rychlý rozvoz inkontinenčních pomůcek

Reklama

 

Krátké zprávy

 

VOZKA na sítích

 

Reklama

klikni

Reklama

 

 

Finanční podpora

Projekt Vozka je realizován s finanční podporou:

 

Ministerstvo zdravotnictví ČR  

 

 

 

Realizaci projektu podporuje Nadace ČEZ:

 

 

VÍCE O SPONZORINGU 

 

Partnerské organizace

 

 

 

 

 

 

 

Fakulta tělesné kultury Univerzita Palackého v Olomouci

 

 

Centrum aplikovaných pohybových aktivit FTK UP v Olomouci

 

   

 

 

  

 

   

 

  

 

Free Will o. s.  

 

  

 

VIVIDUS DYNAMIS             

  

UMÚN s.r.o. - Nakladatelství malířů s těles. postiž., malujících ústy a nohama, Liberec                   

    

  Sportovní klub Ostrava (SK Ostrava)