Na zahraniční dovolenou do hotelů přátelských pro vozíčkáře - Cestování a pobyty bez bariér - vozíčkář a informace: Magazín Vozka - o životě a pro život na vozíku - časopis

Cestování a pobyty bez bariér

Na zahraniční dovolenou do hotelů přátelských pro vozíčkáře

Hotel Coral Beach, Kypr

26. července 2015, 19.32 | Ostrava (hk)
V nabídce CK VTT pro rok 2015 jsou i hotely přátelské k vozíčkářům. Znamená to, že jsou zcela nebo alespoň částečně upraveny pro pohyb a pobyt handicapovaných osob, a to jak v samotném interiéru, tak v okolí budovy – například u bazénu nebo vstupu do moře. Přinášíme tipy na Krétu, Rhodos, Samos, —poloostrov Peloponés, Korfu a— Kypr.

 

Nabídka poskytovaných služeb a komfortu pohybu se u jednotlivých hotelů odlišuje, jedno ale mají všechny společné – takto označené ubytovací kapacity mají s vozíčkáři zkušenosti.

Budete-li mít zájem o zajištění bezbariérového pokoje, kontaktujte prosím ještě před objednáním zájezdu pražskou centrálu naší cestovní kanceláře – ochotně vám poskytneme podrobné informace, případně zjistíme vše potřebné. Pro vyřízení je nezbytně nutné znát nejen vámi preferovaný hotel, ale také konkrétní termín.

Počet bezbariérových nebo k vozíčkářům přátelských pokojů je omezen a je potřeba je v hotelu vyžádat. Předem informovat také musíme leteckého dopravce. Dovolujeme si upozornit, že transferové autobusy v České republice i v cílových destinacích nejsou bezbariérové, za příplatek ale můžeme zajistit například taxi z letiště do místa pobytu.

Kontakt a další informace:

 • PRAHA – Venus Trade and Tours, spol. s r.o. (VTT), Ječná 10, 120 00 Praha 2, tel.: 224 919 176, 224 918 461, 224 920 177; e-mail: ; otevírací doba: po–pá od 8 do 18 h, so od 10 do 13 h.

 • BRNO – Venus Trade and Tours, spol. s r.o. (VTT), Josefská 8 (obchod-ní dům Josefínka, roh Josefské a Františkánské ulice), 602 00 Brno, e-mail: ; tel.: 542 210 736, 602 663 132, otevírací doba: po–pá: od 8.30 do 17 h.

 

Ubytovacích kapacity, které jsou přátelské k vozíčkářům

 • OSTROV KRÉTA – CHANIA: Bella Pais, letovisko Maleme; Porto Platanias Beach Resort & Spa, letovisko Platanias (dřevěný chodník na pláži); Al-myrida Beach, letovisko Almyrida (v pokojích je upravená šířka dveří, i koupelnových na 80–90 cm, dveře od výtahu jsou ještě širší, vstup do bazénu pro vozíčkáře není uzpůsobený, snadná dostupnost pláže).
 • OSTROV RHODOS: Irene Palace, letovisko Kolymbia (v hotelu mají praxi s ubytováním osob na vozíčku, pokoje jsou dostatečně široké; v celém areálu hotelu jsou nájezdové rampy, bezbariérový vstup je jak k bazénu, tak i na pláž); Pegasos Beach, letovisko Faliráki; La Marquise Luxury Resort Complex, letovisko Faliráki.
 • OSTROV SYMI: Pedi Beach, letovisko Pedi.
 • OSTROV SAMOS: Doryssa Seaside Resort, letovisko Pythagorion (hotel je velmi přátelský k vozíčkářům, na pláži je dřevěný chodník); Samos Bay, město Samos.
 • OSTROV LESBOS: Anaxos, letovisko Anaxos (snadný přístup na pláž po silnici, pláž je vybavená dřevěným chodníkem).
 • OSTROV KARPATHOS: Alimounda Mare, letovisko Pigadia.
 • POLOOSTROV PELOPONÉS: Ritsa, letovisko Tolo (pláž není uzpůsobená pro vozíčkáře, nemá dřevěný chodník); Aris, letovisko Tolo (na pláž je možné dojet, pláž není uzpůsobená pro vozíčkáře, nemá dřevěný chodník).
 • OSTROV LIMNOS: Porto Plaza Beach Resort, letovisko Agios Ioannis; Lemnos Village Resort, letovisko Plati.
 • OSTROV KORFU: Elea Beach, letovisko Dassia.
 • OSTROV ZAKYNTHOS: Zante Village, letovisko Alykanas; Jupiter, letovisko Tsilivi; Azure Resort & Spa, letovisko Tsilivi; Caravel Zante, letovisko Tsilivi; Med Beach & Spa, letovisko Laganas.
 • OSTROV KOS: Blue Lagoon Resort, letovisko Kos-Lambi; K. Ilios, letovisko Tigaki; Caravia Beach, letovisko Marmari.
 • OSTROV CHALKIDIKI: Theophano Imperial Resort, letovisko Kallithea.
 • OLYMPSKÁ RIVIÉRA: Mediterranean Village, letovisko Parali Katerinis; Poseidon Palace, letovisko Leptokaria.
 • OSTROV KYPR: Pernera Beach Club, letovisko Protaras (cesta od hotelu k pláži je možná přes veřejnou cestu, pláž je vybavená dřevěným chodníkem od počátku pláže do cca 10 m od moře); Tsokkos Garden, letovisko Protaras; Cavo Maris Beach, letovisko Protaras; Sunrise Beach, letovisko Protaras (rampa pro vozíčkáře vedoucí na pláž; Atlantica Aeneas Resort and Spa, letovisko Ayia Napa (hotel je dobře vybaven pro vozíčkáře, ale přístup na pláž nikoliv. Není zde žádná rampa, chodník…); Lordos Beach, letovisko Larnaka; Navarria, letovisko Limassol; Aloe, letovisko Paphos; Corallia Beach, letovisko Coral Bay; Coral Beach, letovisko Coral Bay.

(hk)

 

Zdrojový článek v příloze

 

 

 

Zdroj: Vozka 2/2015

Přílohy:

Elias Beach, Kypr

Tématické zařazení:

 » Aktuality  » Cestování a pobyty bez bariér  

 

 

Anketa

Trávím rekreační pobyt mimo domov

několikrát ročně

43.3%

 

jednou ročně

28.9%

 

vůbec

27.8%

 

 

Úterý, 28. května 2024

Svátek má Vilém

Reklama

Reklama

JP Servis - Přestavby vozidel
 

Krátké zprávy

 

VOZKA na sítích

 

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

 

Reklama

 

Finanční podpora

Realizaci projektu VOZKA podporuje Ministerstvo zdravotnictví České republiky

 

 

Projekt Vozka je realizován s finanční podporou: 

 

 

 

Realizaci projektu podporuje Nadace ČEZ:

 

 

VÍCE O SPONZORINGU 

 

Partnerské organizace

 UMÚN s.r.o. - Nakladatelství malířů s těles. postiž., malujících ústy a nohama, Liberec

 

 

 

 

 

 

 

 

Fakulta tělesné kultury Univerzita Palackého v Olomouci

 

 

Centrum aplikovaných pohybových aktivit FTK UP v Olomouci

 

   

 

 

  

 

   

 

  

 

Free Will o. s.  

 

  

 

VIVIDUS DYNAMIS             

  

                   

    

  Sportovní klub Ostrava (SK Ostrava)