Kapří tábor byl tentokrát „plný pašovaného alkoholu” - Cestování a pobyty bez bariér - vozíčkář a informace: Magazín Vozka - o životě a pro život na vozíku - časopis

Cestování a pobyty bez bariér

Kapří tábor byl tentokrát „plný pašovaného alkoholu”

24. října 2014, 18.22 | Jindřichův Hradec (Roman Pišný)
Sportovní klub Kapři – OKNA Jindřichův Hradec sdružuje ve svém oddílu nejen handicapované sportovce, nýbrž i řadu dobrovolníků, bez nichž by nemohl existovat. Svým kamarádům z řad postižených osob pomáhají při plaveckém výcviku a soutěžích, při cestách na závody a absolvují s nimi i pobyt na letním táboře, jímž vrcholí sezóna. Na začátku letošního července si Kapři užívali táborování v Pluhově Žďáru, byli tam deset dní.

 

 

Nápad

„Na úplném začátku byl před pár lety cíl – naplnit alespoň část letních prázdnin dětem, které nemají tolik možností a příležitostí. Těm, kdo s menším či větším handicapem většinu prázdninových dní tráví doma s rodiči, někdo občas u babičky. Umožnit jim to, co mají zdravé děti úplně běžně. Opustit na pár dní domov, stát se na chvíli někým jiným, zažít něco, co se ve všedních dnech nezažívá. A z druhé strany nechat oddychnout i rodiče, kteří celý rok pracují, starají se, cvičí s nimi, prostě pečují o své ratolesti,“ takhle popsala dobrovolnice Michaela Jůnová (maminka syna Adama – vozíčkáře) důvod, proč Kapři začali táborové pobyty organizovat.

 

Tematické tábory

Tábor je každoročně jinak zaměřen, ale místo je stejné – Pluhův Žďár. Obec sousedící s krásným pohádkovým vodním zámkem Červená Lhota. Zámek je však také v Pluhově Žďáru a ten se spolu s celou obcí každoročně těší na příjezd Kaprů…

Ves rok co rok pobytem sportovců ožívá, do akcí, které pořádají, se zapojují (nejen) místní obyvatelé. Tematicky byly tábory věnovány nejprve Vikingům, pak tvrdému vojenskému drilu, v dalším roce se na jednom místě sešli Indiana Jones, praotec Čech a Limonádový Joe. Čtvrté setkání se uskutečnilo v uvolněném duchu hippies.

 

Mafiáni

Letošní táborový sraz měl mafiánské téma inspirované filmovou legendou „Někdo to rád horké“. Do familiárně zvaného „Pluháče“ se sjely gangy z Ameriky, Itálie a Ruska, aby tam rozjely černý obchod s pašovaným kuřivem a alkoholem. Do svých řad pasovaly nováčky mafiánského řemesla, veselily se v diskotékovém rytmu s DJ Gizzym – Gríšou Orljanskim, objímaly se s nebezpečnými škrtiči ze zoo Větrovy, nechaly se unášet africkými rytmy souboru Iyasa Inkululeko Yabatsha ze Zimbabwe, v Žirovnici navštívily divadelní představení C. K. Polní maršálek. S údivem si také poslechly vystoupení nevidomého klavírního virtuóze Petra Mottla a na závěr křepčily při rocku kapely Crash z Českých Budějovic. 

Roman Pišný

Foto: archív autora

 

Zdrojový článek v příloze 

 

Zdroj: Vozka 3/2014

Přílohy:

Retro oblečení ve stylu filmu „Někdo to rád horké“

Mafiánský chorál

Odolali jsme nebezpečnému škrtiči

V ZOO Větrovy

Ilustr. obr. (red): Gangster Zatanna od Carlose Gomeze; www.pinterest.com

Tématické zařazení:

 » Aktuality  » Cestování a pobyty bez bariér  

 

 

Anketa

Trávím rekreační pobyt mimo domov

několikrát ročně

43.9%

 

jednou ročně

28%

 

vůbec

28.1%

 

 

Úterý, 24. listopadu 2020

Svátek má Emílie

Reklama

Raeda - produkty pro vozíčkáře

Reklama

CanoCar HANDY

Reklama

Rychlý rozvoz inkontinenčních pomůcek

Reklama

 

Krátké zprávy

 

VOZKA na sítích

 

Reklama

klikni

Reklama

 

 

Finanční podpora

Projekt Vozka je realizován s finanční podporou:

 

Ministerstvo zdravotnictví ČR  

 

 

 

Realizaci projektu podporuje Nadace ČEZ:

 

 

VÍCE O SPONZORINGU 

 

Partnerské organizace

 

 

 

 

 

 

 

Fakulta tělesné kultury Univerzita Palackého v Olomouci

 

 

Centrum aplikovaných pohybových aktivit FTK UP v Olomouci

 

   

 

 

  

 

   

 

  

 

Free Will o. s.  

 

  

 

VIVIDUS DYNAMIS             

  

UMÚN s.r.o. - Nakladatelství malířů s těles. postiž., malujících ústy a nohama, Liberec                   

    

  Sportovní klub Ostrava (SK Ostrava)