EKVÁDOR bez bariér. I na vozíčku můžete zažít excelentní dobrodružství - Cestování a pobyty bez bariér - vozíčkář a informace: Magazín Vozka - o životě a pro život na vozíku - časopis

Cestování a pobyty bez bariér

EKVÁDOR bez bariér. I na vozíčku můžete zažít excelentní dobrodružství

Ekvádor bez bariér; foto: archiv 2112tours.com

3. ledna 2018, 19.58 | Ostrava (Marek Gunda)
Marku Gundovi je 36 let a už nějakou dobu žije se svou partnerkou (Ek-vádorkou) a jejím synem v Ekvádoru. Tam spolu založili „dobrodružnou“ cestovní kancelář s názvem 2112 Tours. Momentálně nabízejí zájezdy horské cyklistiky a bezbariérový zájezd přímo do Ekvádoru, ale mají v plánu další projekty i mimo tuto zemi.

 

 

Marek žil ve čtyřech zemích tří kontinentů a setkal se s mnoha lidmi, včetně těch s tělesným postižením. Vždy ho ohromovali silou své vůle a taky svými životními příběhy.

„Když jsme začali s cestovkou, uvědomil jsem si, že jsem nikde neviděl žádné bezbariérové zájezdy, a proto jsem se o to, jak takový zájezd uspořádat, začal zajímat více,“ říká Marek Gunda. „Už od počátku jsem to chtěl trochu okořenit nefalšovaným dobrodružstvím, samozřejmě v rámci možností. Protože je tento druh zájezdů dost náročný na organizaci a logistiku, našel jsem nám vhodného obchodního partnera, který už tehdy měl hodně zkušeností s turistikou bez bariér v Ekvádoru. Netrvalo dlouho a začali jsme společně tento druh zájezdů organizovat,“ vysvětluje Marek.

Zájezd trvá 12 dnů a je vhodný jak pro lidi na ortopedických vozících, tak i třeba pro ty s podpůrnými chodítky ne-bo méně pohyblivé seniory. Samozřejmě i s rodinnými příslušníky.

 

Zážitek na celý život

Ekvádor je opravdu výjimečná země – má 46 různých ekosystémů, 14 aktivních sopek, čtyři místa zařazená do světového kulturního dědictví a přírodu, která je jednou z biologicky nejrozmanitějších na světě.

Na tomto bezbariérovém zájezdu do And a Amazonie, který je mixem dobrodružství, kultury, přírody a relaxu, zažijete tento kout světa s trénovaným doprovodem a slovenským průvodcem. Čeká vás tady nádherná krajina a nekonečné množství příležitostí k unikátním výpravám od vznešených výšek And až do hlubokých a tajemných míst tropického dešťového pralesa či na svahy jedněch z nejvyšších aktívních vulkánů na světě.

Těšit se můžete na ubytování v chatkách v amazonské džungli, naučné výpravy na speciálně upravených „terénních“ ortopedických vozících nebo třeba na úžasný rafting na jedné z amazonských řek. Nemine vás setkání s domorodými obyvateli Amazonského pralesa, spojené s občerstvením a tancem.

Velmi oblíbená je návštěva nejvýš položeného hlavního města na světě Quita, které bylo jako první zařazené do světového dědictví UNESCO.

Čeká vás i návštěva monumentu Mitad del mundo (španělsky Střed světa), kde se můžete vyfotit přímo na čáře označující rovník.

A jak vypadá zájezd den po dni?

 

Více ve zdrojovém článku v příloze.

 

Zdroj: VOZKA 4/2017

Přílohy:

Tématické zařazení:

 » Aktuality  » Cestování a pobyty bez bariér  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

Anketa

Trávím rekreační pobyt mimo domov

několikrát ročně

44.1%

 

jednou ročně

27.9%

 

vůbec

27.9%

 

 

Čtvrtek, 25. února 2021

Svátek má Liliana

Reklama

CanoCar HANDY

Reklama

 

Krátké zprávy

 

VOZKA na sítích

 

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

 

Finanční podpora

Projekt Vozka je realizován s finanční podporou: 

 

 

 

Realizaci projektu podporuje Nadace ČEZ:

 

 

VÍCE O SPONZORINGU 

 

Partnerské organizace

 

 

 

 

 

 

 

Fakulta tělesné kultury Univerzita Palackého v Olomouci

 

 

Centrum aplikovaných pohybových aktivit FTK UP v Olomouci

 

   

 

 

  

 

   

 

  

 

Free Will o. s.  

 

  

 

VIVIDUS DYNAMIS             

  

UMÚN s.r.o. - Nakladatelství malířů s těles. postiž., malujících ústy a nohama, Liberec                   

    

  Sportovní klub Ostrava (SK Ostrava)