vozíčkář a informace: Magazín Vozka - o životě a pro život na vozíku - časopis

Diskuse

Seznam témat     Založit nové téma     Sbalit příspěvky

plošina pro vozíčkáře

Autor: Vichrová Věra Žena

Založeno: 19.04.2020, 10:12
Odpovědí: 1

Dobrý den, mám následující dotaz: jsem vozíčkář a chtěla bych navštívit přátele, kteří bydlí v panelovém domě (družstevní) na sídlišti. Tento panelový dům má u venkovního schodiště instalovanou plošinu pro vozíčkáře na euroklíč. Nevím, komu z domu plošina slouží, musím mít souhlas majitele plošiny, který si ji pořídil? Děkuji Vám za případnou odpověď. Vichrová Věra

Odpovědět na příspěvek

Re: plošina pro vozíčkáře

Autor: Petr Muž

Založeno: 23.04.2020, 15:48

Dobrý den, paní Vichrová.
Logicky vzato, co je na euroklíč, je přístupné všem, kteří si takový klíč pořídí. Je možné, že v domě bydlí více vozíčkářů, nebo těžce chodících, a svolení k pořízení vydali zástupci družstva (anebo také úřad, který na pořízení plošiny poskytl dotaci) pod podmínkou, že plošina bude přístupná k použití omezeně veřejně (euroklíčem). Pokud by vlastníkem plošiny měla být jen jedna osoba, asi by se u jejího dodavatele bránila tomu, aby byla uzamčena euroklíčem.
Já na Vašem místě bych plošinu použil, a v případě, že by se někdo proti tomu ohradil, bych se omluvil, ale zároveň bych při tom takto argumentoval.

Odpovědět na příspěvek

Neděle, 13. června 2021

Svátek má Antonín

Reklama

Nechceme zůstat sami

Reklama

Krátké zprávy

VOZKA na sítích

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

Finanční podpora

Projekt Vozka je realizován s finanční podporou: 

Realizaci projektu podporuje Nadace ČEZ:

VÍCE O SPONZORINGU 

Partnerské organizace

Fakulta tělesné kultury Univerzita Palackého v Olomouci

Centrum aplikovaných pohybových aktivit FTK UP v Olomouci

Free Will o. s.  

VIVIDUS DYNAMIS             

UMÚN s.r.o. - Nakladatelství malířů s těles. postiž., malujících ústy a nohama, Liberec                   

Sportovní klub Ostrava (SK Ostrava)