Letní zážitky i pro děti s handicapem pořádá Zajíček na koni - Krátké zprávy - vozíčkář a informace: Magazín Vozka - o životě a pro život na vozíku - časopis

Krátké zprávy

Letní zážitky i pro děti s handicapem pořádá Zajíček na koni

9. července 2023, 10.37 | ČR (Nadia Morávková), (red)
Organizace Zajíček na koni je připravena na sezónu letních aktivit pro děti s handicapem i ze sociálně slabých rodin. Jízdárna v Hostivaři, kde probíhají terapeutické jízdy na koních i příměstské tábory, dostala před prázdninami potřebnou péči a renovaci.

 

 

 

 

Do úpravy jízdárny i přilehlé tréninkové louky se zapojili zaměstnanci společnosti Provident Financial, iniciátora projektu Neviditelní, který nabízí pomocnou ruku ohroženým skupinám právě prostřednictvím Zajíčka na koni a dalších neziskových organizací do projektu zapojených.

Od vedení Providentu Zajíček převzal také finančním dar v hodnotě 100 000 Kč, který poputuje mimo jiné právě na podporu letních aktivit pro děti. 

 

S přípravou na novou sezónu pomohli dobrovolníci 

Jednou ze služeb, které Zajíček svým klientům nabízí, jsou terapeutické a výcvikové jízdy na koních. Handicapované i jinak znevýhodněné děti každé úterý dochází na terapeutické lekce, které probíhají pod dohledem cvičitele v jízdárně v Praze 10 Hostivaři. Právě tam nedávno proběhla tolik potřebná obnova, na kterou pro nedostatek kapacit během roku nezbývá čas.

Do pomoci se zapojili zaměstnanci společnosti Provident Financial i s kolegy z Creditea, která na českém trhu nabízí online finanční produkty. Skupina dobrovolníků pod dohledem zaměstnanců Zajíčka pomohla nejen s důkladným úklidem stájí a renovací venkovního vybavení, ale podílela se také na přípravě výběhů pro koně, budování nových ohrad i sekání přilehlé louky. Ta se každoročně stává dějištěm příměstských táborů, které Zajíček pro děti organizuje. Během odpoledne se firemní dobrovolníci seznámili i s terapeutickou praxí a pomáhali aktivně při práci lektorů s dětmi.

 „Bylo skvělé vidět tu radost a nadšení dětí, které si i navzdory svému handicapu sebevědomě sedají na koně a užívají si každou minutu strávenou na koňském hřbetu. Určitě nemluvím jen za sebe, když řeknu, že to pro nás po náročné práci byla ta největší odměna,“ shrnuje svůj zážitek dobrovolnice Veronika ze společnosti Provident Financial. 

 

Finanční podpora zajistí léto plné zážitků znevýhodněným dětem a jejich rodinám

Finanční dar 100 000 Kč, který ředitelka neziskové organizace Markéta Šulcová převzala od Viktora Boczána, generálního ředitele Provident Financial, poputuje právě na podporu letních aktivit pro děti. K těm patří i příměstské tábory, na které se nejen děti ze sociálně slabých rodin. 

„Se Zajíčkem na koni naše společnost spolupracuje již 10 let a již tři roky jsme partnery v projektu Neviditelní, který usiluje o sociální i finanční začleňování znevýhodněných skupin obyvatel. Chceme zlepšit život lidem, kteří si zaslouží pomoc, ale společnost je přehlíží. Jsem rád, že naše fyzická práce i finanční pomoc směřují přesně tam, kde jsou potřeba, tedy přímo k Neviditelným a jejich rodinám,“ uvedl Viktor Boczán.

Zajíček na koni je partnerem projektu Neviditelní, jehož iniciátorem je právě společnost Provident Financial a podílí se na něm Centrum ekonomických a tržních analýz, Spotřebitelské fórum i řada terénních neziskových organizací.  

„Jsme moc rádi, že můžeme být součástí projektu, který upozorňuje nejen na problémy našich klientů, ale všímá si významu a potřeby naší práce. Tím spíš oceňujeme, že Neviditelným opravdu pomáhá – finančně i manuální prací,“ vysvětlila Markéta Šulcová, ředitelka Zajíčka na koni.

 

O Zajíčkovi na koni  

Zajíček na koni již téměř 20 let pomáhá rodinám a zařízením pečujícím o děti a mladistvým i dospělým s duší dítěte ze znevýhodněných skupin obyvatel. Pomáhá s organizováním volnočasových aktivit dětí a mladistvých se zvláštním zaměřením na integraci. Mladé handicapované zaměstnává ve své tréninkové kavárně Café AdAstra a pomáhá i sociálně slabým rodinám. Více informací naleznete na www.zajiceknakoni.cz. Informace o projektu Ježíškem po celý rok naleznete na https://jezisek.zajiceknakoni.cz/ .

 

O projektu Neviditelní

Projekt vznikl v roce 2020 s cílem upozornit veřejnost na důležité celospolečenské téma a zlepšit životní podmínky Neviditelných. Jedná se o skupiny lidí, kteří propadávají systémem veřejné pomoci a českou ekonomikou. Pro každou skupinu Neviditelných odborníci připravili doporučení, která pomohou k vystoupení z bludného kruhu neviditelnosti.  Radí, jak mohou sami Neviditelní zlepšit svou situaci, co mohou udělat firmy jako zaměstnavatelé a jak by se měl změnit systém veřejné pomoci.

Neviditelní jsou společným projektem společnosti Provident Financial, Spotřebitelského fóra a Centra ekonomických a tržních analýz CETA, zapojeno je víc než 10 neziskových organizací. Hloubkové rozhovory se zástupci Neviditelných prováděla společnost Confess. Podrobné informace najdete na www.neviditelni.org.  

Zdroj: Helpnet.cz, Zajíček na koni

Tématické zařazení:

 » Aktuality  » Cestování a pobyty bez bariér  

 » Aktuality  » Volný čas  

 » Aktuality  » Zpravodajství  » Krátké zprávy  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

Muž, Žena

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

Neděle, 23. června 2024

Svátek má Zdeňka

Reklama

Reklama

JP Servis - Přestavby vozidel
 

Krátké zprávy

 

VOZKA na sítích

 

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

 

Reklama

 

Finanční podpora

Realizaci projektu VOZKA podporuje Ministerstvo zdravotnictví České republiky

 

 

Projekt Vozka je realizován s finanční podporou: 

 

 

 

Realizaci projektu podporuje Nadace ČEZ:

 

 

VÍCE O SPONZORINGU 

 

Partnerské organizace

 UMÚN s.r.o. - Nakladatelství malířů s těles. postiž., malujících ústy a nohama, Liberec

 

 

 

 

 

 

 

 

Fakulta tělesné kultury Univerzita Palackého v Olomouci

 

 

Centrum aplikovaných pohybových aktivit FTK UP v Olomouci

 

   

 

 

  

 

   

 

  

 

Free Will o. s.  

 

  

 

VIVIDUS DYNAMIS             

  

                   

    

  Sportovní klub Ostrava (SK Ostrava)