FAIR PLAY! Fotografie pomáhají lidem vidět - Kultura bez bariér - vozíčkář a informace: Magazín Vozka - o životě a pro život na vozíku - časopis

Kultura bez bariér

FAIR PLAY! Fotografie pomáhají lidem vidět

Plakát

6. září 2019, 10.15 | ČR (Marta Kopecká, Fotografiemi pro radost)
Spolek Fotografiemi pro radost pořádá již 4. ročník projektu podporující aktivity osob s mentálním a kombinovaným postižením. I letos bude organizovat řadu fotografických workshopů, které povedou fotografové zvučných jmen po celé republice, a dokonce i v Polsku.

 

 

 

 

 

 

Je svět osob s postižením skutečně černobílý? Fotografie opravdu pomáhají lidem vidět. My chceme pomoci vidět barevný svět osob s mentálním a kombinovaným postižením… to je téma projektu, který je realizován napříč celou republikou a je v mnohém ojedinělý. 

Myšlenka podpory integrace těchto osob do běžného života cestou jejich fotografií, schopností nebo dovedností se zrodila v roce 2015 a během čtyř let počet zúčastněných organizací v projektu stoupá – v letošním roce je jich 21 (pečují o více jak 4000 osob s postižením).

V projektu jsou malí autisti z mateřské školy, děti i dospělé osoby s mentálním či kombinovaným postižením ze spolků, stacionářů nebo ústavů, a to od Tábora přes Prahu, Vysočinu, sever a východ Čech, kolem jižní Moravy až po Moravskoslezský kraj. Letos se poprvé dostáváme i za hranice republiky, a to do Polska, které reprezentuje Nadace „Miluji svůj život“.

Z loňských workshopů se zrodili první fotografové s mentálním hendikepem, kteří se letos přidali k Paralympijské výzvě Sazka Olympijského víceboje, a to – POZOR! – jako foto dokumentaristé. Dělá nám radost, že náš projekt má smysl, protože naši parťáci mají možnost svými fotografiemi spojovat svět osob s postižením se světem svého okolí, zachytit život ve svých organizacích a přispět tak k podpoře integrace mezi širokou veřejnost.

Proto je nám ctí, že fotografické workshopy opět povedou profesionální fotografové zvučných jmen (nositelé ocenění národních i mezinárodních) Jarmila Štuková, Roman Vondrouš a Václav Šilha. Našimi patrony jsou osobnosti s velkým srdcem a čistou duší – jaderná fyzička Dana Drábová a fotograf Robert Vano.

 

Velký sportovní den

Rok 2019 je opět v něčem netradiční  –  pro letošní rok bylo zvoleno téma sportu a vůbec poprvé se chystáme na velký sportovní den, který bude přístupný široké veřejnosti pod záštitou Českého paralympijského výboru.

Velké finále proběhne letos 15. září v areálu Hamr sport v Praze-Braníku a přilehlých loukách u Vltavy. Své síly tady změří sportovci s mentálním i kombinovaným postižením v různých aktivitách, které si zároveň bude moci vyzkoušet i veřejnost bez ohledu na věk.

Rozhodčí u jednotlivých disciplín budou sportovní osobnosti na slovo vzaté – atlet Imrich Bugár, sportovní letec Martin Šonka a paralympionici tenista Ondřej Sedliský a plavec Vladimír Hlaváč.

Sportovní klání doplní trh chráněných dílen a také workshopy a aktivity našich partnerů: Český červený kříž umožní všem si vyzkoušet praktiky první pomoci, Pestrá o.p.s. předvede výcvik asistenčních psů a canisterapii, Kynologický klub Zvoleněves u Otroka předvede výcvik služebních psů a více necháme jako překvapení… 

Celý den bude k vidění výstava těch nejlepších fotografií z letošních foto workshopů a ukončen bude jak jinak než afterparty – k tanci i poslechu budou hrát kapely z organizací – a můžete si být jisti, že to dokážou pořádně roztočit. O tom svědčí i videa z loňských ročníku na našem webu https://fotografiemiproradost.cz. 

 

Proč zrovna FAIR PLAY? 

Slušnost, pokora a respekt k ostatním jsou přeci přirozenými lidskými vlastnostmi nebo by měly být. A je úplně lhostejné, zda jde o osobu s hendikepem nebo bez. Pojďme si to společně připomenout i vyzkoušet! Takový sportovní den plný nadšení, úsměvů a hlavně FAIR PLAY Praha dlouho nezažila!


 

 
 

 

Zdroj: Fotografiemi pro radost, z.s.

Z workshopu s Romanem Vondroušem

Letošní workshop s Jarmilou Štukovou

Patron Robert Vano

Patronka Dana Drábová

Tématické zařazení:

 » Aktuality  » Vzdělávání  

 » Aktuality  » Kultura bez bariér  

 

 

Pondělí, 1. června 2020

Svátek má Laura

Reklama

Reklama

Takový byl Salón Vozickar.info v Brně

Reklama

klikni

Reklama

 

Krátké zprávy

 

VOZKA na sítích

 

Finanční podpora

Projekt Vozka je realizován s finanční podporou:

 

Ministerstvo zdravotnictví ČR  

 

 

 

Realizaci projektu podporuje Nadace ČEZ:

 

 

VÍCE O SPONZORINGU 

 

Partnerské organizace

 

 

 

 

 

 

 

Fakulta tělesné kultury Univerzita Palackého v Olomouci

 

 

Centrum aplikovaných pohybových aktivit FTK UP v Olomouci

 

   

 

 

  

 

   

 

  

 

Free Will o. s.  

 

  

 

VIVIDUS DYNAMIS             

  

UMÚN s.r.o. - Nakladatelství malířů s těles. postiž., malujících ústy a nohama, Liberec                   

    

  Sportovní klub Ostrava (SK Ostrava)