Vše pro aktivní a soběstačný život na veletrhu REHAPROTEX - Kompenzační prostředky - vozíčkář a informace: Magazín Vozka - o životě a pro život na vozíku - časopis

Kompenzační prostředky

Vše pro aktivní a soběstačný život na veletrhu REHAPROTEX

Výstava REHAPROTEX; foto: Veletrhy Brno, a.s.

13. srpna 2017, 18.36 | Brno (Jana Tyrichová, Veletrhy Brno, a.s.)
Veletrh, který se koná od 19. do 22. září na brněnském výstavišti, představí široký sortiment kompenzačních, protetických, ortopedických a rehabilitačních pomůcek i nabídku produktů pro aktivní seniory. Prezentovat se budou poskytovatelé sociálních služeb, neziskový sektor a charitativní organizace s rozsáhlou nabídkou originálních výrobků svých klientů. Návštěvníci se mohou těšit i na pestrý program workshopů, přednášek, informací z oblasti prevence a ochrany zdraví a na mnoho soutěží a atraktivních hudebních vystoupení.

 

Seznamte se s novinkami vystavovatelů

Na veletrhu REHAPROTEX se můžete seznámit s výrobky ze světa rehabilitačních, kompenzačních, protetických a ortopedických pomůcek. Novinky i tradiční sortiment představí například firmy ERILENS, CANOCAR, INTER-META Ostrava, MEDICCO, KURY, MANUS, MAVE EU, PATRON BOHEMIA, PROORMEDENT, REPO – RECK, RESI, SIVAK, MEYRA, SVORTO, VECOM a další.

 

Vyzkoušejte si produkty vystavovatelů!

V letošním roce je kladen důraz především na praktické ukázky používání produktů vystavovatelů. V pavilonu na centrální výstavní ploše bude k dispozici testovací dráha, na které si návštěvníci budou moci vyzkoušet jednotlivé výrobky na různých druzích povrchu a v rozmanitých situacích. Návštěvník tak získá nejenom ucelený přehled o technických možnostech výrobků, ale může si i sám osobně vyhodnotit jejich ovladatelnost.

 

Významná podpora neziskového sektoru – speciální vlak či odborné poradenství

Na přípravě veletrhu a jeho doprovodného programu se podílí mnoho významných partnerů z neziskového sektoru. Za všechny můžeme zmínit Národní radu osob se zdravotním postižením ČR, která mimo jiné jedná s Českými drahami o vypravení speciálního vlaku až na brněnské výstaviště 19. 9. 2017. Zároveň v tento den organizuje odborný program, který se bude věnovat problematice veřejné dopravy pro lidi se zdravotním postižením. Po celou dobu konání se pak můžete zastavit u jejich stánku a využít poradenského servisu. 

Z dalších významných partnerů můžeme zmínit Ligu vozíčkářů, která organizuje jak atraktivní odborné přednášky na programovém podiu, poradenské centrum pro návštěvníky na svém stánku, tak i individuální soukromé schůzky s klienty na aktuální témata. Potřebujete pomoci vyřešit nějaký problém? Zastavte se na stánku Ligy vozíčkářů! Z důvodu velkého zájmu si prosím konzultace v diskrétní zóně nezapomeňte rezervovat. 

Program je připravován také s ParaCENTREM FENIX, ten se zaměří třeba na praktické ukázky různých kompenzačních pomůcek. Česká podiatrická společnost a ČOKA zde organizují XV. mezinárodní podiatrické sympozium. Sympozia se účastní také přednášející z Polska nebo z akademické sféry zástupci z Textilní univerzity v Liberci s představením nových netradičních materiálů. Zajímavou součástí budou také přednášky MUDr. Marie Součkové z oblasti ortopedie a podiatrie.

 

Chybět nebude ani Fórum pro zdraví (zde)

Na veletrhu nebude chybět vyhledávané Fórum pro zdraví, které je zaměřeno na rozsáhlou propagaci zdravého životního stylu. Jeho program připravuje Státní zdravotní ústav a návštěvníci se v něm dozvědí vše potřebné o správné výživě a pohybové aktivitě, prevenci závislostí na alkoholu, tabáku, drogách, prevenci úrazů a sexuálně rizikového chování. Nebude chybět ani prezentace činnosti brněnského Oddělení podpory zdraví Státního zdravotního ústavu.

 

Zajímavé informace a hudební vystoupení

Tradiční součástí veletrhu je také jeho doprovodný program, který nabídne kombinaci zajímavých informací, zážitků z cest a hudebních vystoupení. Ve středu a ve čtvrtek nebude chybět tradiční oblíbený program Dny seniorů, který organizují Senior pasy. V letošním roce se můžete těšit na vystoupení Nadi Urbánkové, Zdeňka Junáka a dalších umělců. V programu nebude chybět ani měření tlaku, zraku, tělesného tuku, přednášky o zdraví, wellness, ukázky sportů a široká nabídka volnočasových aktivit. 

Za všechny další zajímavé akce můžeme zmínit seminář Jørgena R. Jørgensena, který se bude věnovat důsledkům nečinnosti po mozkové mrtvici. Součástí budou i praktická cvičení s podporou tělesné hmotnosti. Semináře se uskuteční ve dnech 20. a 21. září a jsou zaměřeny na snížení kardiovaskulární funkce a na fyziologické změny svalů, ke kterým dochází po mozkové mrtvici.

 

Získejte vstupenku na veletrh výhodněji!

Chcete navštívit veletrh Rehaprotex a jeho doprovodný program výhodněji? Zakupte si vstupenku online! Pokud jste držitelem průkazu ZTP, můžete veletrh navštívit za 60 Kč. Zvýhodněné vstupenky získáte na www.bvv.cz/rehaprotex – odkaz VSTUPENKY & REGISTRACE. Vyberte veletrh Rehaprotex, vybranou vstupenku zaplaťte online. Zvýhodněná cena vstupenky platí pouze pro úspěšně provedenou online platbu.

 

Více informací naleznete na www.bvv.cz/rehaprotex.

 

Tématické zařazení:

 » Aktuality  » Kompenzační prostředky  

 

 

Anketa

S pořizováním kompenzačních pomůcek mám zkušenosti

velmi dobré

43.2%

 

dobré i špatné, podle toho jaké pomůcky a od koho

27.5%

 

většinou špatné

29.2%

 

 

Středa, 18. července 2018

Svátek má Drahomíra

Reklama

Pompeho nemoc

Reklama

Pohybové léčebné přístroje Motren

Reklama

klikni

Reklama

 

Krátké zprávy

 

VOZKA na sítích

 

Reklama

Solift - pomůcky pro zvedání a přesun

 

 

Finanční podpora

Projekt Vozka je realizován s finanční podporou:

Ministerstvo zdravotnictví ČR  

 

    

 

         

 

 

 

Realizaci projektu podporuje Nadace ČEZ:

 

 

VÍCE O SPONZORINGU 

 

Partnerské organizace

 

 

 

Fakulta tělesné kultury Univerzita Palackého v Olomouci

 

 

Centrum aplikovaných pohybových aktivit FTK UP v Olomouci

 

   

 

 

  

 

   

 

  

 

Free Will o. s.  

 

  

 

VIVIDUS DYNAMIS             

  

UMÚN s.r.o. - Nakladatelství malířů s těles. postiž., malujících ústy a nohama, Liberec                   

    

  Sportovní klub Ostrava (SK Ostrava)