Zapište si do kalendáře: Festival ŽIVOT BEZ BARIÉR 4.–6. října na Černé louce v Ostravě - Zdravotnictví - vozíčkář a informace: Magazín Vozka - o životě a pro život na vozíku - časopis

Zdravotnictví

Zapište si do kalendáře: Festival ŽIVOT BEZ BARIÉR 4.–6. října na Černé louce v Ostravě

Život bez bariér Černá louka 2019

20. srpna 2019, 15.35 | (Aktualizace), Ostrava (Katrin Adamová)
Jak aktivně strávit důchodový věk? Jaké jsou novinky na trhu s pomůckami pro zdravotně znevýhodněné osoby? Potřebujete poradit s výběrem kompenzačních pomůcek nebo vozíčku? Neváhejte přijít pro odpovědi na tyto otázky i kvůli dalšímu zajímavému programu na Černou louku v Ostravě, kde se 4.–6. října uskuteční festival pro všechny, nejen ty s handicapem.

 

 

Z programu

 • Na festivalu najdete pestrou nabídku firem poskytujících sociální a asistenční služby, úpravy vozidel, bydlení, možnosti trávení volného času a cestování, protetické, ortopedické a kompenzační pomůcky, nejrůznější mechanické a elektrické ortopedické vozíčky a mnoho dalšího.
 • Představí se celá řada sdružení, nadačních fondů a neziskových organizací. V rámci doprovodného programu budou probíhat přednášky významných lékařů, workshopy, poradny, tvořivé dílny nebo módní přehlídka funkčního prádla pro handicapované.
 • Můžete se těšit na zajímavé přednášky, např. na téma: Zdravý senior, Aktivní život pro maminky s dětmi, Život bez zábran. V rámci módní přehlídky bude představeno speciální oblečení pro vozíčkáře od společnosti FZWear – Spolek Martina Zacha. Vystoupí mladá tanečnice na vozíčku Karolínka Dejová. Hluchoslepý pan Ladislav Holba, který je zaměstnaný v charitě sv. Alexandra v Ostravě-Kunčičkách, přiblíží návštěvníkům práci a dovednosti svého vodícího psa a představí také konkrétní činnosti charity.
 • V pátek 4. 10. se uskuteční přednáška na téma „Desatero obrany před šmejdy v energetice“  přednášející Mgr. Lenka Ferčáková, vedoucí oddělení sporných a schvalovacích řízení ostravského pracoviště ERÚ.
 • Každý den v 10.30 a ve 14.00 h se uskuteční beseda pro seniory „Bezpečně doma a na ulici“. Dozvíte se, jak zabezpečit svůj byt – bezpečnostní dveře, řetízek, panoramatické kukátko, a jak si dát pozor na své věci v dopravních prostředcích, obchodních centrech nebo na tržištích. Besedu pořádá Městská policie Ostrava.
 • Po celou dobu konání festivalu bude ke zhlédnutí interaktivní výstava „Jak se žije s handicapem aneb Poznat znamená porozumět“. Projekt přiblíží zdravým návštěvníkům svět postižených. Seznámí je s tím, jak vnímají své okolí, upozorní na rozdílné možnosti handicapovaných – nevidomých, neslyšících nebo lidí se ztrátou či omezením hybnosti. Děti si budou moci na vlastní kůži vyzkoušet jízdu připravenou dráhou na ortopedickém vozíčku, se slepeckou holí a speciálně upravenými brýlemi se projít výstavou, vyzkoušet se domluvit pouze pomocí znakové řeči, psát na pichtově psacím stroji, číst braillovo písmo atd.
 • V sobotu 5. 10. se uskuteční „Bezlepkový jarmark“ v rámci 5. celostátního setkání celiaků v Ostravě. Akce je určena pro širokou veřejnost a připraven bude odborný program, který se bude skládat z přednášek a individuálního poradenství. Představí se firmy z celé České republiky, které vyrábějí a prodávají bezlepkové potraviny.

 

Patronem festivalu ŽIVOT BEZ BARIÉR se stal Martin Zach – muž roku 2009, sportovec a moderátor.

Těšíme se na Vás 4.–6. 10. 2019 na Černé louce v Ostravě. Festival ŽIVOT BEZ BARIÉR... jedeme v tom společně.

 

Otevírací doba

Pátek          917 h
Sobota        917 h
Neděle        916 h

 

Vstupné

 • 100 Kč dospělí

 • 50 Kč děti (nad 6 let včetně), studenti (s platným studentským průkazem), důchodci (nad 63 let včetně), držitelé TP, ZTP a ZTP/P průkazů

 • 25 Kč hromadný vstup pro školy (minimálně 20 osob)  prodej pouze na místě ve dnech konání akce

 • ZDARMA – děti do 5 let včetně, doprovod ZTP/P

 • Platí VIP karta 2019

 

Další informace

 

Zdroj: Výstaviště Černá louka

Foto z minulého ročníku; foto: Černá louka

Foto z minulého ročníku; foto: Černá louka

Foto z minulého ročníku; foto: Černá louka

Tématické zařazení:

 » Aktuality  » Kompenzační prostředky  

 » Aktuality  » Sociální služby  

 » Aktuality  » Motorismus bez bariér  

 » Aktuality  » Zdravotnictví  

 

 

Úterý, 17. září 2019

Svátek má Naděžda

Reklama

CanoCar - Úpravy pro ZTP

Reklama

Festival Život bez bariér

Reklama

Veletrh REHAPROTEX 2019

Reklama

klikni

Reklama

 

Krátké zprávy

 

VOZKA na sítích

 

Finanční podpora

Projekt Vozka je realizován s finanční podporou:

 

Ministerstvo zdravotnictví ČR  

 

     

 

 

 

Realizaci projektu podporuje Nadace ČEZ:

 

 

VÍCE O SPONZORINGU 

 

Partnerské organizace

 

 

 

 

 

 

 

Fakulta tělesné kultury Univerzita Palackého v Olomouci

 

 

Centrum aplikovaných pohybových aktivit FTK UP v Olomouci

 

   

 

 

  

 

   

 

  

 

Free Will o. s.  

 

  

 

VIVIDUS DYNAMIS             

  

UMÚN s.r.o. - Nakladatelství malířů s těles. postiž., malujících ústy a nohama, Liberec                   

    

  Sportovní klub Ostrava (SK Ostrava)